• Start
  • Oferta edukacyjna

Zajęcia otwarte dla dzieci i młodzieży

Zabawy

z książką

z elementami biblioterapii

Na spotkaniach czytamy dzieciom fragmenty książek, bajek i wierszy, ale także uczestnicy zajęć biorą udział w warsztatach plastycznych i zabawach ruchowych. Zajęcia integracyjne polsko-ukraińskie.

Tematyka zajęć jest związana z kalendarzem tradycji i świat, potrzebami grupy oraz tematami bliskimi dzieciom.

Uczymy się

czytać

z Biblioteką

Uczestnicy zajęć, w formie twórczej zabawy, zapoznają się z literkami i sylabami oraz nauczą się czytać ze zrozumieniem proste teksty. W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci polskie i ukraińskie.

Bajkowe

soboty

dla rodziny

Jeśli szukacie Państwo pomysłów na to, jak atrakcyjnie spędzić czas z dziećmi, a także jak poszerzyć repertuar zabaw, które można proponować swoim pociechom, to nasze zajęcia są dla Państwa!

„Po kodzie

do kłębka”

- kodowanie

w Bibliotece

Warsztaty z interaktywnym robotem edukacyjnym, który poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadzi dzieci w świat nowych technologii.

Poprzez zabawę uczestnicy poznają podstawy kodowania i programowania.

Olkuski

Pasjonatów

Astronomii

Spotkania Olkuskiego Klubu Pasjonatów Astronomii, to wydarzenia dla osób w każdym wieku zainteresowanych kosmosem i zachodzącymi w nim procesami.

Miłośników
Historii
Olkusza

Spotkania Klubu Miłośników Historii Olkusza, to wydarzenia dla osób w każdym wieku, zainteresowanych historią ziemi olkuskiej. To ciekawa podróż do przeszłości naszego miasta i regionu, możliwość spotkania się z regionalistami, autorami tekstów zamieszczanych na łamach czasopisma „Ilcusiana” oraz innymi zaproszonymi gośćmi.

Z biblioteką
w krainie
Oz(obotów)

Na zajęciach, poprzez zabawę będziemy kształcić, inspirować i poszerzać kompetencje i umiejętności dzieci w zakresie kodowania i programowania. Pomożemy też w opanowaniu dobrych nawyków cyfrowych. Maluchy zdobędą również wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii, a przy tym będą rozwijały umiejętności matematyczne i komunikacyjne.

STREFA GIER: GRAIBOTY: GRY PLANSZOWE I ROBOTY

Wkraczamy do gry!

W naszej Strefie Gier każdy znajdzie coś dla siebie!

W Strefie Retro poznacie gry, w które grali Wasi rodzice i dziadkowie.

W Strefie Gier Planszowych weźmiecie udział w emocjonujących turniejach gier parami, a także w grupie.

W Strefie Gier Komputerowych sprawdzicie swoje umiejętności w grach komputerowych, a dzięki urządzeniom mobilnym i edukacyjnym robotom dodatkowo nauczycie się kodować i programować!

MŁODZIEŻOWY DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Czy czytanie to Twoja pasja?
Czy lubisz rozmawiać o książkach, wymieniać poglądy i spostrzeżenia na temat przeczytanej lektury?
A do tego jesteś w wieku 15 - 18 lat?

Jeśli tak, mamy dla Ciebie świetną wiadomość!

W marcu 2024 r. po raz pierwszy uruchamiamy MŁODZIEŻOWY DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI!

Są to spotkania, w trakcie których czytamy wybrane przez uczestników książki i omawiamy interesujące aspekty.

Matematyczne Przygody w Bibliotece

Zapraszamy na darmowe zajęcia organizowane w partnerstwie z Matematyka MathRiders Olkusz.
W matematyce wszystko się ze sobą łączy i aby odnieść sukces, trzeba zbudować solidne fundamenty wiedzy. Jak to uzyskać? m.in. ćwicząc logiczne myślenie i wyciąganie wniosków. Ale najpierw trzeba pokazać, że ta dziedzina nauki może być pasjonującą. Sprawdź jak wtajemnicza, oswaja i prowadzi dzieci i młodzież przez matematyczny świat.