Academica
Zostań wolontariuszem
Ilcusiana
NAJLEPSZA BIBLIOTEKA W POLSCE - GŁOSOWANIE
POWIATOWY KONKURS LITERACKI ,,Z POLSZCZYZNĄ ZA PAN BRAT" O SREBRNE PIÓRO BURMISTRZA MIASTA I GMINY OLKUSZ
  • Start
  • "PO KODZIE DO KŁĘBKA" - KODOWANIE W BIBLIOTECE
Plakat w odcieniach niebieskiego i pomarańczowego. Po prawej stronie zabawny robot, po środku pomarańczowa strzałka, po lewej stronie w kole napis: Po kodzie do kłębka. Warsztaty kodowania dla dzieci 7-8 lat. Na zajęcia obowiązują zapisy: tel.:32 643 06 19.
Po kodzie do kłębka
20 kwiecień 2024

Warsztaty z interaktywnym robotem edukacyjnym, który poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadzi dzieci w świat nowych technologii.

Poprzez zabawę uczestnicy poznają podstawy kodowania i programowania. Programowanie wpływa  korzystnie zarówno na możliwości poznawcze jak i umiejętności społeczne dzieci, rozwija całą gamę umiejętności szkolnych i społecznych.

Zauważalne postępy notuje się w takich obszarach jak pamięć wzrokowa, czy umiejętności językowe, uczy rozwiązywania problemów, dekompozycji (dzielenia dużych zadań na mniejsze), wnioskowania, korekty błędów, rozwija  myślenie logiczne. Pozytywny wpływ na rozwój twórczości i kreatywności ma także łączenie programowania z innymi zainteresowaniami dzieci jak: książka, muzyka, film czy animacja.

Terminy zajęć podajemy na bieżąco na naszej stronie internetowej, fanpage’ach, w newsletterze i na plakatach.

Na spotkania obowiązują zapisy (osobiście w Bibliotece lub pod numerem tel. 32 643 06 19).

Kwietniowe zajęcia odbędą się 20 kwietnia 2024 r. o godz. 11:00.

Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko wzięło udział w zajęciach wypełnij Formularz zgody na udział w zajęciach.

CO SŁYCHAĆ W BIBLIOTECE