Academica
Academica
MKWCz
MKWCz
Warstwa nagłówka
Biblioteka Dla Uchodźców
Biblioteka Dla Uchodźców
Maria Płonowska - Malarka Zapomniana
Maria Płonowska - Malarka Zapomniana
Dofinansowanie
Dofinansowanie
Olkuscy Ludzie Kultury
Dofinansowanie
Zostań wolontariuszem
Zostań wolontariuszem
Ilcusiana
Oferta edukacyjna
Oferta edukacyjna
Legimi
Legimi
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny
  • Start

ACADEMICA

CYFROWA WYPOŻYCZALNIA PUBLIKACJI NAUKOWYCH

Za pośrednictwem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu można korzystać z zasobów cyfrowych Biblioteki Narodowej.


Dzięki projektowi Academica użytkownik zyskuje bezpłatny dostęp do ponad 3  milionów publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego.
 

Zasoby obejmują współczesne piśmiennictwo naukowe ze wszystkich dziedzin, jak również teksty źródłowe, artykuły, monografie, całe numery czasopism, najnowsze wydania podręczników akademickich, literaturę piękną oraz zbiory specjalne, które są przedmiotem badań naukowych.
 

Tematyka zgromadzonych w bazie wydawnictw jest bardzo bogata i różnorodna. Użytkownicy mogą skorzystać z publikacji poświęconych historii, zarządzaniu, psychologii, naukom technicznym, ekonomii, prawu, medycynie, literaturze i wielu innym dziedzinom.
 

Ponadto Academica rejestruje publikacje w różnych językach. Tak ogromna baza wiedzy stanie się z pewnością ważnym narzędziem w nauce, pracy badawczej oraz dydaktycznej.
System pozwala użytkownikom na przeszukiwanie zasobów, rezerwację obiektów i tworzenie notatek do obiektów.

 

Zobacz instruktarze w serwisie YouTube


Zasady korzystania z Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu:

  • Dostęp do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych  Academica możliwy jest wyłącznie na wydzielonym stanowisku w Mediatece w PiMBP w Olkuszu, ul. Fr. Nullo 29 b
  • Z systemu Academica korzystać mogą użytkownicy zarejestrowani w tym systemie – bezpłatnej rejestracji użytkowników dokonuje pracownik biblioteki.
  • Użytkownik jest zobowiązany do wypełnienia i złożenia formularza oświadczenia, który otrzyma od pracownika biblioteki.
  • Po zarejestrowaniu użytkownika w systemie, czytelnik otrzymuje indywidualne dane dostępowe składające się z loginu i tymczasowego hasła. Przy ich pomocy może logować się do systemu Academica na wydzielonym stanowisku.
  • Publikacje można rezerwować poprzez formularz rezerwacyjny dostępny na stronie www.academica.edu.pl.
  • Publikacja naukowa chroniona prawem autorskim może być udostępniona czytelnikowi pod warunkiem, że nie jest w tym czasie wypożyczona lub zarezerwowana przez innego użytkownika. W momencie zakończenia korzystania z publikacji naukowej na terminalu staje się ona dostępna dla pozostałych zarejestrowanych w systemie użytkowników.
  • Korzystanie z publikacji naukowych możliwe jest wyłącznie w zakresie wyświetlania jej treści na ekranie terminala. Nie ma możliwości drukowania i pobierania przeglądanych materiałów. Ich utrwalanie i rozpowszechnianie nie jest dozwolone.

 

Regulamin użytkownika
Podręcznik czytelnika

O Bibliotece