Academica
Academica
MKWCz
MKWCz
Warstwa nagłówka
Biblioteka Dla Uchodźców
Biblioteka Dla Uchodźców
Maria Płonowska - Malarka Zapomniana
Maria Płonowska - Malarka Zapomniana
Dofinansowanie
Dofinansowanie
Olkuscy Ludzie Kultury
Dofinansowanie
Zostań wolontariuszem
Zostań wolontariuszem
Ilcusiana
Oferta edukacyjna
Oferta edukacyjna
Legimi
Legimi
NAJLEPSZA BIBLIOTEKA W POLSCE - GŁOSOWANIE
POWIATOWY KONKURS LITERACKI ,,Z POLSZCZYZNĄ ZA PAN BRAT" O SREBRNE PIÓRO BURMISTRZA MIASTA I GMINY OLKUSZ
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

ABSURD NIE CZYTAĆ – pod takim hasłem odbyła się tegoroczna 9. Ogólnopolska NOC BIBLIOTEK, w obchody której włączyła się również olkuska Biblioteka. Wydarzenie patronatem honorowym objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

W piątkowej imprezie, przeznaczonej dla najbardziej aktywnych małych czytelników (w wieku od 10 do 12 lat)  wzięło udział 20 dzieci.

Zajęcia  poprzedzone były warsztatami naukowymi prowadzonymi przez Laboratorium Pana Korka pt. Dyfuzja pod kontrolą. Szaleni Naukowcy Pana Korka wykorzystali zjawisko dyfuzji w cieczach do zafarbowania białych koszulek. Do eksperymentów, oprócz specjalnych związków chemicznych, pipet, probówek i rękawiczek, uczestnicy zajęć wykorzystali również wielkie mieszadło wirnikowe. Efektem końcowym naukowych warsztatów była jedyna w swoim rodzaju kolorowa koszulka!

 

Uczestnicy NOCY BIBLIOTEK wzięli również udział w integracyjnych grach i zabawach połączonych z głośnym czytaniem utworów z klasyki literatury dziecięcej. Cztery „baśniowe” drużyny miały do wykonania wiele kreatywnych zadań. Wykonanie turbanu Aladyna, rozwiązywanie tematycznych zagadek, zjedzenie jabłka Śnieżki, rozpoznawanie mikstur Baby Jagi - to tylko niektóre z nich.

 

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

 

Jak wziąć udział w kolejnej Nocy Bibliotek? Nic prostszego! Wystarczy być aktywnym czytelnikiem olkuskiej Biblioteki, a także czynnie uczestniczyć w konkursach, zajęciach i akcjach promujących czytelnictwo, organizowanych przez olkuską Książnicę.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

 

Kolejna taka NOC już za rok!