WspółpracUJemy z Olkuszem dla ukraińskich dzieci

W ramach inicjatywy WspółpracUJemy z Olkuszem dla ukraińskich dzieci powstaje baza audiobooków z bajkami dla dzieci (w języku ukraińskim).

Z myślą o najmłodszych czytelnikach z Ukrainy  w partnerstwie z Instytutem Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego realizujemy projekt WspółpracUJemy z Olkuszem dla ukraińskich dzieci. Projekt realizowany jest pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

W ramach inicjatywy powstaje baza audiobooków z bajkami dla dzieci (w języku ukraińskim), które są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej olkuskiej Biblioteki. W projekcie biorą udział studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego z Ukrainy, którzy czytają utwory z ukraińskiej klasyki literatury dziecięcej.

Nagrania audiobooków odbywają się w profesjonalnym studiu radia UJOT FM na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Realizując wyżej opisany projekt pragniemy zapewnić małym uchodźcom z Ukrainy dostęp do literatury dziecięcej, gdyż jak wiadomo czytanie książek i obcowanie z literaturą ma właściwości terapeutyczne i pozwoli dzieciom chociaż na chwilę oderwać się od trudnej sytuacji, w której się znalazły. Ponadto, włączając do pracy nad projektem studentów UJ z Ukrainy dajemy im poczucie, że robią coś ważnego angażując się w pomoc swoim rodakom, a zwłaszcza tym najbardziej pokrzywdzonym.

Projekt powstał z inicjatywy pracowników olkuskiej Biblioteki oraz studentek Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ - Anny Kasperskiej oraz Ewy Dziąbek.

My z Olkusza
Dalej