KLUB MIŁOŚNIKÓW HISTORII OLKUSZA
7 czerwiec 2024

7 czerwca br. o godz. 17.00, w ramach Klubu Miłośników Historii Olkusza odbędzie się kolejne spotkanie promujące wydanie jubileuszowego 30. numeru ILCUSIANA, które przeznaczone będzie dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców Srebrnego Grodu.

W czasie bezpłatnego i otwartego spotkania wystąpią następujący prelegenci:

• -Redaktor Naczelny Jacek Sypień opowie o  ciekawostkach z historii Olkusza, które można znaleźć na łamach czasopisma Ilcusiana,
  • Stanisław Osmenda opowie o swoim śp. ojcu – Julianie Osmendzie, któremu poświęcił swój najnowszy artykuł,
  • Michał Masłowski - o niezwykłej ciekawostce historycznej - odkryciu przez jednego z mieszkańców Olkusza nieznanych dotąd dokumentów 116. pułku piechoty ziemi olkusko-wolbromskiej, wchodzącego w skład 106. Dywizji Piechoty Armii Krajowej.

W czasie spotkania będzie można nie tylko nabyć najnowszy numer półrocznika, ale również spotkać się z autorami artykułów.

Serdecznie zapraszamy!

Spotkania Klubu Miłośników Historii Olkusza, to wydarzenia dla osób w każdym wieku, zainteresowanych historią ziemi olkuskiej. To ciekawa podróż do przeszłości naszego miasta i regionu, możliwość spotkania się z regionalistami, autorami tekstów zamieszczanych na łamach czasopisma „Ilcusiana” oraz innymi zaproszonymi gośćmi.

Klubowicze spotykają się raz w miesiącu, terminy tych spotkań podawane są na bieżąco na naszej stronie internetowej oraz na naszym Facebooku.

Od kwietnia 2023 r . w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu swoją siedzibę ma także Koło Polskiego Towarzystwa Historycznego w Olkuszu. Jego Prezesem jest Pan Jacek Sypień, a Sekretarzem Pan Mateusz Radomski.

Spotkania Koła odbywają się  raz w miesiącu, przy okazji Klubu Miłośników Historii Olkusza.

Wszystkich zainteresowanych dołączeniem do Towarzystwa zapraszamy do wypełnienia deklaracji, dostępnej pod adresem https://pth.krakow.pl/o-nas/dolacz-do-nas/ oraz przekazanie jej do ww. osób, bądź pracowników Biblioteki.

Współorganizatorem Klubu jest olkuskie Koło Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Wstęp wolny.

CO SŁYCHAĆ W BIBLIOTECE