KLUB MIŁOŚNIKÓW HISTORII OLKUSZA
26 kwiecień 2024

Spotkania Klubu Miłośników Historii Olkusza, to wydarzenia dla osób w każdym wieku, zainteresowanych historią ziemi olkuskiej. To ciekawa podróż do przeszłości naszego miasta i regionu, możliwość spotkania się z regionalistami, autorami tekstów zamieszczanych na łamach czasopisma „Ilcusiana” oraz innymi zaproszonymi gośćmi.

Klubowicze spotykają się raz w miesiącu, terminy tych spotkań podawane są na bieżąco na naszej stronie internetowej oraz na naszym Facebooku.

Od kwietnia 2023 r . w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu swoją siedzibę ma także Koło Polskiego Towarzystwa Historycznego w Olkuszu. Jego Prezesem jest Pan Jacek Sypień, a Sekretarzem Pan Mateusz Radomski.

Spotkania Koła odbywają się  raz w miesiącu, przy okazji Klubu Miłośników Historii Olkusza.

Wszystkich zainteresowanych dołączeniem do Towarzystwa zapraszamy do wypełnienia deklaracji, dostępnej pod adresem https://pth.krakow.pl/o-nas/dolacz-do-nas/ oraz przekazanie jej do ww. osób, bądź pracowników Biblioteki.

Współorganizatorem Klubu jest olkuskie Koło Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Wstęp wolny.

CO SŁYCHAĆ W BIBLIOTECE