MIĘDZYNARODOWA AKCJA CZYTANIE NA POLANIE W OLKUSKIEJ BIBLIOTECE

11 czerwca 2024 r.  w przestrzeni wokół olkuskiej Biblioteki odbyło się wyjątkowe wydarzenie - Międzynarodowa Akcja CZYTANIE NA POLANIE. Jej celem była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego oraz zachęcenie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.


Patronat medialny nad imprezą objęły: „Gazeta Olkuska” i „Przegląd Olkuski”.


Przed południem spotkanie, w którym wzięli udział uczniowie z partnerskich, olkuskich Szkół Podstawowych: Nr 1, 4, 5 i 10, rozpoczęło się od czytania przez Marcina Wierciocha – Zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz książki Wypożyczalnia skrzydeł – Opowieść o magii czytania Iwony Pietrzak-Płachty.


Po rozmowie o lekturze, na dzieci czekało wiele kreatywnych zadań, gier i zabaw rozmieszczonych w czterech tematycznych strefach:

  • Bajkowy konkurs
  • Strefa zabaw - gry i zabawy z książkami
  • Kreatywny zakątek – malowanie na folii
  • Tworzenie wiosennych ramek z kwiatów i liści

W wydarzeniu wzięła również udział babcia Granny Fix z Centrum Helen Doron w Olkuszu – partnera imprezy.


Wszystkie dzieci biorące udział w wydarzeniu otrzymały drobne upominki ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.


Po południu z kolei w ramach Międzynarodowej Akcji CZYTANIE NA POLANIE odbyło się kolejne, tym razem w plenerze, spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Młodzi Klubowicze omówili książkę ,,Arystoteles i Dante przepadają w toni Życia" Benjamin'a Alire'a Sáenz'a.


Wtorkowe spotkanie zakończyło obchody 23. Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w olkuskiej Bibliotece.


Gorąco dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu. Mamy nadzieję, że nasza akcja dostarczyła dzieciom zarówno wiedzy, jak i radości z aktywnego spędzania czasu na łonie natury.