BEZPIECZNE INTERNETOWE BANKOWANIE – SPOTKANIE W OLKUSKIEJ BIBLIOTECE

3 kwietnia 2024 r. w Czytelni olkuskiej Biblioteki odbyło się spotkanie poświęcone bezpieczeństwu w bankowości elektronicznej, pod hasłem  BEZPIECZNE INTERNETOWE BANKOWANIE.

Spotkanie prowadzili specjaliści z Banku PEKAO SA O/Olkusz – Pani Iwona Bartkiewicz oraz Pan Zbigniew Urbański.  Wydarzenie, przeznaczone dla dorosłych Czytelników olkuskiej Biblioteki było okazją do zdobycia wiedzy, zapoznania się z bogatą i różnorodną ofertą Banku, ale również do zadawania pytań.

Inicjatywa miała na celu edukację w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego, szczególnie seniorów, którzy mogą być bardziej narażeni na różnego rodzaju oszustwa internetowe oraz przekazanie praktycznej wiedzy, która może pomóc w uniknięciu niechcianych konsekwencji działań cyberprzestępców. Była to również wyjątkowa okazja do nauczenia się, jak skutecznie chronić swoje finanse online.

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach ogłoszonego przez Senat RP – Roku 2024 – Rokiem Edukacji Ekonomicznej.

Wszystkim Uczestnikom dziękujemy za bardzo liczny udział w spotkaniu.