Mała Książka Wielki Człowiek

Czym jest kampania „Mała książka – wielki człowiek?”

 

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek”  jest projektem zachęcającym rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem oraz przypominającym o korzyściach płynących ze wspólnego czytania. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. Nasza biblioteka bierze udział w akcji już kolejny rok!

 

Jak przystąpić do projektu?


  • Zapisz dziecko w wieku 3-6 lat do biblioteki, wypożyczcie książkę i odbierzcie Wyprawkę Czytelniczą w prezencie!
  • Odbierzcie Kartę Małego Czytelnika, na której Twoje dziecko będzie zbierało naklejki – jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego.
  • Oddajcie książkę do biblioteki w terminie i wypożyczcie kolejne. Pamiętaj o zabraniu Karty Małego Czytelnika i pozwól maluchowi przykleić na nią naklejkę. Po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma imienny dyplom.

 

Dlaczego warto przystąpić do projektu?

 

Wyprawka Czytelnika  zawiera książkę „Krasnal w Krzywej Czapce” specjalnie stworzoną na potrzeby akcji, broszurę ,,Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece” przypominającą rodzicom o niezastąpionej roli książek w rozwoju dziecka oraz Kartkę Małego Czytelnika. Dodatkowo, czytanie niesie za sobą wiele korzyści takich jak rozwijanie umysłu i emocji dziecka, kształtowanie kompetencji językowych czy rozwijanie wyobraźni.

 

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, bowiem miłość do książek jest prezentem na całe życie!

 

jasny miś pluszowy, na którym leży niebieska książka przedstawiająca dom, długi kolorowy szalik i postać na dachu, z napisem ,,Krasnal w Krzywej Czapce", miś opiera się o stos takich samych książek i białą ścianę, siedzi na czerwonej podłodze