KOLEJNE SPOTKANIE Z CYKLU BEZPIECZNY I ŚWI@DOMY SENIOR

21 czerwca 2023 r.  – w ramach obchodów V Europejskiego Dnia Przeciwdziałania Włamaniom do Domów w olkuskiej Bibliotece odbyło się kolejne a zarazem ostatnie przed wakacjami spotkanie organizowane w ramach projektu BEZPIECZNY I ŚWI@DOMY SENIOR.

Honorowy patronat nad projektem objął Burmistrza Miasta i Gminy w Olkuszu.

W czasie wykładu  policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu nie tylko przypomnieli zasady bezpieczeństwa, ale też uświadomili uczestnikom spotkania w jaki sposób  właściwie zabezpieczyć dobytek, mieszkanie czy domu w czasie np. letniego wypoczynku.

W drugiej części spotkania funkcjonariusze omówili kwestie związane z bezpieczeństwem na drodze w oparciu o przepisy  ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz stan bezpieczeństwa w powiecie olkuskim na przestrzeni ostatnich kilku lat, w tym zdarzenia drogowe ze skutkiem śmiertelnym. Zwrócili też uwagę m.in. na obowiązki i prawa pieszych oraz kierujących, w tym również kierujących hulajnogą elektryczną.