Gra to siłownia dla mózgu!!!

Jeśli marzycie o oderwaniu się od rzeczywistości, macie dość męczącego wzrok telewizora czy komputera, to właśnie planszówki będą idealnym rozwiązaniem i pozwolą na miłe spędzenie czasu. Zapraszamy do naszej nowej oferty: Klubu Gier Planszowych, który wystartuje już w kwietniu. Zajęcia  odbywać się będą  raz w miesiącu (w soboty) i trwać 2 godziny. W tym czasie każdy z uczestników w parach lub zespołowo będzie rywalizować w rozgrywkach planszowych w celu  przyjemnego i efektywnego spędzenia wolnego czasu na rozruszaniu szarych komórek  i gimnastyce umysłowej.


W tym czasie:
Odkładamy telefony, tablety 
Przeżyjemy zabawne chwile, w których będziemy  rywalizować ze sobą face to face, otwierając drzwi do zwykłej przyjacielskiej konwersacji.
Będziemy ćwiczyć nasz mózg 

Gry pomogą nam trenować mózg w logicznym myśleniu. Będziemy opracowywać strategię i taktykę  wymagającą konsekwentnego dokonywania wyborów a także w rozwiązywaniu  problemów, umiejętności podejmowania decyzji i umiejętności taktycznych.
Będzie to dla nas terapia 


Dobierzemy takie gry, które  pozwolą się nam wyciszyć, skoncentrować  i po prostu zrelaksować. Ważne jest, aby pamiętać, że właściwe gry planszowe mają właściwości terapeutyczne i relaksują nasz mózg.  Mogą one być również  świetnym sposobem na wyleczenie złych nawyków i śmiało konkurować z grami on-line.
Będziemy tworzyć, budować, zdobywać, dedukować 

Piękno nowoczesnych gier planszowych polega na tym, że pod każdym względem jest wśród nich niesamowita różnorodność. Istnieje cała grupa zabawnych, lekkich gier towarzyskich, które dadzą mnóstwo frajdy i nie wymagają dużych inwestycji umysłowych.
Będziemy tworzyć nowe przyjaźnie 

Gry planszowe są wyjątkowo skuteczne w zapewnieniu łatwego sposobu na poznanie nowych ludzi i ukształtowanie dobrych relacji koleżeńskich czy nawet przyjacielskich . Łączą ludzi o wspólnych zainteresowaniach i oferują  czas wolny od stresu. Podczas spotkań przy planszy można usłyszeć całe mnóstwo anegdot, dowcipów i historii z życia wziętych. Oczywiście znajdzie się również czas na rozmowę i różne dowcipne skojarzenia.
Będziemy rozwijać  nasze umiejętności 


Większość gier wymaga planowania i logicznego myślenia. Tutaj kolejną ich zaletą jest możliwość edukacji przez zabawę. Szczególnie młodsi gracze mogą nauczyć się na przykład podstaw matematyki w grach, w których trzeba coś odjąć, czasem podzielić. Gry pozwalają również nabyć zdolności opanowania, rywalizacji i przywództwa. Będziemy ćwiczyć refleks i pamięć.  
Będziemy przenosić się w świat wyobraźni 


Dzięki grom planszowym  przed nami stanie nieograniczony świat wyobraźni, przenosząc was do różnych rzeczywistości, w których wcielać się będziemy w różne postacie i przeżywa moc przygód. Zostaniemy piratami, detektywami, czarodziejami i największymi strategami świata. Wszystko jest w zasięgu ręki…

Jeśli jeszcze zastanawiacie się, czy warto wstąpić do Klubu Gier Planszowych w olkuskiej Bibliotece  to podsumujmy: planszówki to świetna zabawa, która nie stawia barier wiekowych. Gry to sposób na nowe znajomości, rozwinięcie wyobraźni, a także dobry sposób na edukację. Dlatego zachęcamy do wstąpienia i abyście razem z nami  siadali do planszy, zostawiając w spokoju komputery i telewizory. Do zobaczenia 


Na zajęcia obowiązują zapisy pod nr. tel.: 32 643 06 19 wew. 23 oraz ograniczona liczba miejsc.