Noc w Bibliotece pod hasłem „NOC/MOC naukowych wrażeń w Bibliotece”

Grupa dzieci stoi z nagrodami na tle ściany w bibliotece

„NOC/MOC naukowych wrażeń w Bibliotece” - pod takim hasłem 17 września 2021 r. odbyła się po prawie dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią 14. Noc w Bibliotece.

Podsumowanie projektu „SREBRNA KAPSUŁA CZASU - Zapisani w przyszłości 2021 – 2121”.

Zdjęcie przdstawia Srebrną kapsułe czasu na tle sceny na rynku w Olkuszu.

13 września 2021 r., w 100. rocznicę urodzin Stanisława Lema - wybitnego przedstawiciela fantastyki naukowej, futurologa, felietonisty, filozofa oraz znakomitego i najczęściej tłumaczonego na świecie polskiego pisarza science-fiction, na olkuskim Rynku odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „SREBRNA KAPSUŁA CZASU - Zapisani w przyszłości 2021 – 2121”.

Narodowe Czytanie na olkuskim Rynku 2021

narodowe czytanie 2021

W sobotnie przedpołudnie olkuski Rynek wypełnił się miłośnikami polskiej literatury klasycznej. Okazją do spotkania była dziesiąta edycja Narodowego Czytania - ogólnopolskiej akcji organizowanej pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej.

Podsumowanie projektu Lato w Bibliotece

lato w bibliotece,dzieci na zajeciach

Czy wakacje w mieście muszą być nudne? Niekoniecznie! Przekonali się o tym uczestnicy projektu „Lato w Bibliotece” . Podobnie jak w latach ubiegłych  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu zaproponowała wszystkim chętnym dzieciom wyjątkową formę spędzania wakacji. Mali  brać udział w ciekawych zajęciach i warsztatach.

Sierpniowe spotkanie Klubu Miłośników Historii Olkusza

Sierpniowe spotkanie Klubu Miłośników Historii Olkusza

W  piątek 27 sierpnia 2021 r.  odbyło się kolejne spotkanie Klubu Miłośników Historii Olkusza. Inicjatywie patronuje Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Inauguracyjne spotkanie Klubu Miłośników historii Olkusza

Na zdjeciu uczestniy spotkania oraz prelegent.

30 lipca 2021 r., w piątkowe popołudnie odbyło się inauguracyjne spotkanie Klubu Miłośników Historii Olkusza. Spotkanie połączone zostało z promocją najnowszego 24. numeru czasopisma „Ilcusiana”. Inicjatywę patronatem objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.