Po kodzie do kłębka – zakończenie jesiennej edycji

Zdjęcie, mała dziewczynka siedzi na drewnianej podłodze, tyłem do obiektywu. W rękach trzyma tablet, na którym wyświetla się aplikacja do programowania. Przed nią leży na podłodze kolorowa mata, na której stoi robot „foton”, którym ona steruje poprzez aplikacje w tablecie.

22 stycznia 2022r. odbyły się zajęcia Po kodzie do kłębka kończące pierwszą edycje warsztatów.

ABC internetowego seniora czyli jak być online- druga edycja

Zdjęcie, w Medi@tece olkuskiej Biblioteki przy biurkach, na których stoją monitory i komputery siedzi  czworo seniorów w maseczkach, na środku stoi Pani prowadząca zajęcia, stoi ona opierając się o wielki stojący na środku regał z szufladami na którym stoją płyty  – do wypożyczania w bibliotece.

17 stycznia 2022r. odbyło się pierwsze spotkanie w ramach ABC internetowego seniora czyli jak być online - druga edycja.

Styczniowe spotkanie Olkuskiego Klubu Pasjonatów Astronomii

Zdjęcie, spotkanie w czytelni olkuskiej Biblioteki, w tle ekran, na którym wyświetlony jest obraz gwieździstego nieba pod ekranem przy biurku stoi prelegent: profesor Michał Ostrowski, przodem do niego a tyłem do nas siedzi kilka osób.

17 stycznia 2022r. odbyło się w czytelni olkuskiej Biblioteki spotkanie Olkuskiego Klubu Pasjonatów Astronomii.

Styczniowe Matematyczne Przygody w Bibliotece

Zdjęcie, czwórka dzieci siedzi na płaskich pufach na drewnianej podłodze w czytelni olkuskiej Biblioteki. Siedzą w kręgu wokół Pani prowadzącej. Obok dzieci leżą kartki z cyferkami i ołówki.

W sobotę 15 stycznia  2022r. odbyły się Matematyczne Przygody w Bibliotece.

Uczymy się czytać z Biblioteką

Zdjęcie, trójka małych dzieci siedzi na małych kolorowych krzesełkach w sali edukacyjnej. Przed nimi siedzi Pani prowadząca zajęcia również na małym krzesełku w ręku trzyma literkę „I” wyciętą z zielonego koloru, literka ma oczy. Za Panią stoi regał na którym naklejone są obrazki z literkami – dużą, małą oraz obrazkiem przedmiotu na tę literę. Są to literki: T, U, W,Z, ź i Ż. Z lewej strony regału są widoczne duże klocki a z prawej drzwi wejściowe do Sali.

W sobotę 15 stycznia 2022r. odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu Uczymy się czytać z Biblioteką.

Grudniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Zdjęcie zrobione na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w czytelni olkuskiej Biblioteki , kilka osób  siedzi przy ławkach na czytelni olkuskiej Biblioteki, wszystkie mają na sobie maseczki . Przed sobą mają omawianą książkę „Ciemno, prawie noc” Joanny Bator  Z lewej strony widać okna czytelni, na pierwszej ławce postawiona omawiana książka.

21 grudnia 2021r.  odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Omówiliśmy na nim książkę „Ciemno prawie noc” Joanny Bator.