Zapraszamy na zajęcia dla osób indywidualnych: dzieci, młodzieży i dorosłych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 

Zajęcia dla Dzieci i Młodzieży

 

Zabawy z książką z elementami biblioterapii (4-6 lat)

Na spotkaniach czytamy dzieciom fragmenty książek, bajek i wierszy, ale także uczestnicy zajęć biorą udział w warsztatach plastycznych i zabawach ruchowych. Zajęcia integracyjne polsko-ukraińskie.

Tematyka zajęć jest związana z kalendarzem tradycji i świat, potrzebami grupy oraz tematami bliskimi dzieciom.

Dodatkowo na zajęciach będziemy  przybliżać dzieciom wartości społeczne, jakimi powinny kierować się w życiu:  szacunek, odpowiedzialność, tolerancja, przyjaźń, hojność, odwaga, szczerość.

Zajęcia mają ułatwić dzieciom pokonywanie trudności, własnych lęków, radzenia sobie z nieśmiałością i agresją innych, poznać prawdziwych przyjaciół, okazywać hojność i szacunek innym.

Spotkania odbywają się co tydzień w piątek o godz. 16.00.

 

Uczymy się czytać z Biblioteką (5-6 lat)

Uczestnicy zajęć, w formie twórczej zabawy, zapoznają się z literkami i sylabami oraz nauczą się czytać ze zrozumieniem proste teksty. W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci polskie i ukraińskie. 

Ćwiczenia przeplatane będą zabawami ogólnorozwojowymi, m.in. dużej i małej motoryki, analizy i syntezy wzrokowej, szeregowania, kategoryzacji oraz ćwiczeniami pamięci symultanicznej i sekwencyjnej. Dzięki zajęciom  stymulowany będzie rozwój wszystkich funkcji poznawczych dziecka.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu.

Terminy zajęć podajemy na bieżąco na naszej stronie internetowej, w newsletterze i na plakatach. Na spotkania obowiązują zapisy (osobiście w Bibliotece lub pod numerem tel. 32 643 06 19).

 

Bajkowe soboty dla rodziny (5-8 lat)

Kreatywne warsztaty, inspirowane książkami dla  dzieci w wieku od 5 do 8 lat wraz z rodzicami lub dziadkami,.

Jeśli szukacie Państwo pomysłów na to, jak atrakcyjnie spędzić czas z dziećmi, a także jak poszerzyć repertuar zabaw, które można proponować swoim pociechom, to nasze zajęcia są dla Państwa!

Warsztaty odbywają raz w miesiącu, w sobotę o godz. 11:00.

Terminy zajęć podajemy na bieżąco na naszej stronie internetowej, w newsletterze i na plakatach.

 

„Po kodzie do kłębka” - kodowanie w Bibliotece (7-8 lat)

Warsztaty z interaktywnym robotem edukacyjnym, który poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadzi dzieci w świat nowych technologii.

Poprzez zabawę uczestnicy poznają podstawy kodowania i programowania. Programowanie wpływa  korzystnie zarówno na możliwości poznawcze jak i umiejętności społeczne dzieci, rozwija całą gamę umiejętności szkolnych i społecznych.

Zauważalne postępy notuje się w takich obszarach jak pamięć wzrokowa, czy umiejętności językowe, uczy rozwiązywania problemów, dekompozycji (dzielenia dużych zadań na mniejsze), wnioskowania, korekty błędów, rozwija  myślenie logiczne. Pozytywny wpływ na rozwój twórczości i kreatywności ma także łączenie programowania z innymi zainteresowaniami dzieci jak: książka, muzyka, film czy animacja.

Terminy zajęć podajemy na bieżąco na naszej stronie internetowej, w newsletterze i na plakatach. Na spotkania obowiązują zapisy (osobiście w Bibliotece lub pod numerem tel. 32 643 06 19).

 

Matematyczne Przygody w Bibliotece (7-10 lat)

Darmowe zajęcia organizowane w partnerstwie z Matematyka MathRiders Olkusz.

W matematyce wszystko się ze sobą łączy i aby odnieść sukces, trzeba zbudować solidne fundamenty wiedzy. Jak to uzyskać? m.in. ćwicząc logiczne myślenie i wyciąganie wniosków. Ale najpierw trzeba pokazać, że ta dziedzina nauki może być pasjonującą. Wtedy konsekwencja stanie się czymś naturalnym, a matematyczne fakty zachowają się - zupełnie bez wysiłku - w pamięci długotrwałej.

Jak działa MathRiders?

Jak witaminy, które poprawiają nasze zdrowie. Uzupełniamy braki i niedobory w wiedzy i wzmacniamy nabyte już kompetencje. Krok po kroku nowe matematyczne umiejętności przychodzą naturalnie! A nauka staje się przygodą!

Sprawdź jak wtajemnicza, oswaja i prowadzi dzieci i młodzież przez matematyczny świat. Przyjdźcie do nas na bezpłatne zajęcia i zobaczcie jak bardzo nasze zajęcia różnią się od tradycyjnych lekcji. 

Terminy zajęć podajemy na bieżąco na naszej stronie internetowej, w newsletterze i na plakatach. Na spotkania obowiązują zapisy (osobiście w Bibliotece lub pod numerem tel. 32 643 06 19).

 

Rozumiem, co czytam (8-10 lat)

Poprzez różne ciekawe zadania i ćwiczenia, dzieci od 8 do 10 lat (uczniowie klas II i III ze szkół podstawowych) doskonalą umiejętność czytania ze zrozumieniem, wyszukiwania w czytanym tekście istotnych informacji oraz logicznego myślenia i zapamiętywania.

Uczestnicy zajęć m.in. rozwiązują zagadki logiczne i matematyczne oraz testy czytania ze zrozumieniem, wykonują rysunki według instrukcji, a także układają zdania z „rozsypanek wyrazowych”.

Warsztaty odbywają raz w miesiącu, w sobotę o godz. 10.00.

Terminy zajęć podajemy na bieżąco na naszej stronie internetowej, w newsletterze i na plakatach.

 

Klub gier planszowych (10-15 lat)

Gra to siłownia dla mózgu. W czasie zajęć każdy z uczestników w parach lub zespołowo będzie rywalizować w rozgrywkach planszowych w celu przyjemnego i efektywnego spędzenia wolnego czasu na rozruszaniu szarych komórek i gimnastyce umysłowej.

Jeśli marzycie o oderwaniu się od rzeczywistości, macie dość męczącego wzrok telewizora czy komputera, to właśnie planszówki będą idealnym rozwiązaniem i pozwolą na miłe spędzenie czasu.

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w sobotę. Terminy zajęć podajemy na bieżąco na naszej stronie internetowej, w newsletterze i na plakatach. Na spotkania obowiązują zapisy (osobiście w Bibliotece lub pod numerem tel. 32 643 06 19).

 

Olkuski Klub Pasjonatów Astronomii (10+)

Spotkania Olkuskiego Klubu Pasjonatów Astronomii, to wydarzenia dla osób w każdym wieku zainteresowanych kosmosem i zachodzącymi w nim procesami.

Spotkania będzie prowadził Michał Ostrowski - profesor astronomii pracujący w Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany badacz w dziedzinie astrofizyki wysokich energii,  autor licznych publikacji naukowych.

Klubowicze spotykają się raz w miesiącu, terminy spotkań podajemy na bieżąco na naszej stronie internetowej i na naszym fb.

 

Klub Miłośników Historii Olkusza (10+)

Spotkania Klubu Miłośników Historii Olkusza, to wydarzenia dla osób w każdym wieku zainteresowanych historią Olkusza.

Każde spotkanie to ciekawa podróż do przeszłości naszego miasta i regionu.

Klubowicze spotykają się raz w miesiącu, terminy spotkań podajemy na bieżąco na naszej stronie internetowej i na naszym fb.

 

 

 

 

Zajęcia dla Dorosłych

 

My z Olkusza

Cykl spotkań z osobami, które pochodzą z Olkusza, bądź są ze Srebrnym Miastem związane i mają swoje niezwykłe pasje. Bohaterowie naszego cyklu będą opowiadać o sobie, swoich zainteresowaniach, doświadczeniach oraz  pomysłach na realizacje marzeń.

Terminy spotkań podajemy na bieżąco na naszej stronie internetowej i na naszym fb.

 

Dyskusyjny Klub Książki

Jeśli czytanie to Twoja pasja, jeśli o książkach możesz rozmawiać zawsze i wszędzie, to spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki są właśnie dla Ciebie. Klubowicze spotykają się raz w miesiącu, terminy spotkań oraz tytuły czytanych książek podajemy na bieżąco na naszej stronie internetowej i na naszym fb.

Dołącz do nas!
Zapraszamy wszystkich miłośników literatury.
Więcej informacji o DKK można uzyskać u moderatora klubu –Beaty Dziąbek w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu, tel. 32 643 06 19, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyskusyjne Kluby Książki są elementem wieloletniego ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa i wsparcia sektora książki "Tu Czytamy!", objętego patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Celem programu jest wykreowanie mody na czytanie, poprzez akcentowanie przyjemności płynących z lektury oraz promowanie aktywnego udziału w życiu literackim, np. poprzez spotkania z ciekawymi ludźmi, interesujące dyskusje, twórcze wykorzystanie wiedzy płynącej z literatury.
Jego realizacja możliwa jest dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Terminy zajęć podajemy na bieżąco na naszej stronie internetowej, w newsletterze i na plakatach.

 

ABC Internetowego Seniora

Jeśli jesteś Seniorem i chcesz nauczyć się podstaw obsługi komputera i Internetu, to zapraszamy do naszej Biblioteki. Mamy wieloletnie doświadczenie w edukacji komputerowej dorosłych, bardzo dobrze wyposażoną pracownię, mnóstwo zapału i cierpliwości.

Terminy spotkań podajemy na bieżąco na naszej stronie internetowej i na naszym fb. Na spotkania obowiązują zapisy (osobiście w Bibliotece lub pod numerem tel. 32 754 56 12).

 

Olkuski Klub Pasjonatów Astronomii

Spotkania Olkuskiego Klubu Pasjonatów Astronomii, to wydarzenia dla osób w każdym wieku zainteresowanych kosmosem i zachodzącymi w nim procesami.

Spotkania będzie prowadził Michał Ostrowski - profesor astronomii pracujący w Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany badacz w dziedzinie astrofizyki wysokich energii,  autor licznych publikacji naukowych.

Klubowicze spotykają się raz w miesiącu, terminy spotkań podajemy na bieżąco na naszej stronie internetowej i na naszym fb.

 

Klub Miłośników Historii Olkusza

Spotkania Klubu Miłośników Historii Olkusza, to wydarzenia dla osób w każdym wieku zainteresowanych historią Olkusza.

Każde spotkanie to ciekawa podróż do przeszłości naszego miasta i regionu.

Klubowicze spotykają się raz w miesiącu, terminy spotkań podajemy na bieżąco na naszej stronie internetowej i na naszym fb.