Oferta

Z naszą biblioteką nie zaznasz nudy. Wybierz coś dla siebie:

Wystawy

Przez cały rok w holach Biblioteki można oglądać interesujące wystawy fotograficzne, które przywozimy dla Państwa między innymi z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, Instytutu Pamięci Narodowej czy od osób prywatnych.

Soboty on-line

Jeśli chcesz się nauczyć tworzyć interaktywne prezentacje, quizy, puzzle, chmurki wyrazowe, abstrakcyjne obrazy i filmiki, to te warsztaty są dla Ciebie!

ABC internetowego Seniora

Jeśli jesteś Seniorem i chcesz nauczyć się podstaw obsługi komputera i Internetu, to zapraszamy do naszej Biblioteki. Mamy wieloletnie doświadczenie w edukacji komputerowej dorosłych, bardzo dobrze wyposażoną pracownię, mnóstwo zapału i cierpliwości.

Ilcusiana

Interesujesz się tematyką regionalną? Historia, kultura i życie społeczne Olkusza jest Ci bliskie? Czytaj półrocznik Ilcusiana!

Książkowe ekspresje

W każdy czwartek zapraszamy dzieci od 8 do 10 lat na parateatralne warsztaty inspirowane utworami z klasyki literatury dziecięcej, z wykorzystaniem dramy i biblioterapii.

Ćwiczenia umysłu dla seniorów

Trening pamięci / Trening szybkiego czytania / Trening koncentracji

Dyskusyjny Klub Książki

Jeśli czytanie to Twoja pasja, jeśli o książkach możesz rozmawiać zawsze i wszędzie, to spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki są właśnie dla Ciebie. Klubowicze spotykają się raz w miesiącu, terminy spotkań oraz tytuły czytanych książek podajemy na bieżąco na naszej stronie internetowej, w newsletterze oraz na plakatach.

Klub gier planszowych

Gra to siłownia dla mózgu!!!

Jeśli marzycie o oderwaniu się od rzeczywistości, macie dość męczącego wzrok telewizora czy komputera, to właśnie planszówki będą idealnym rozwiązaniem i pozwolą na miłe spędzenie czasu.

Filmowe ekspresje dla seniorów

Warsztaty filmowania smartfonem oraz montowania materiałów filmowych w bezpłatnych aplikacjach i programach.

Bajkowe soboty dla rodziny

Zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 8 lat wraz z rodzicami lub dziadkami na bezpłatne, kreatywne warsztaty, inspirowane książkami dla dzieci.

Rozumiem co czytam

Poprzez różne ciekawe zadania i ćwiczenia, dzieci od 8 do 10 lat oraz od 10 do 12 lat doskonalą umiejętność czytania ze zrozumieniem, wyszukiwania w czytanym tekście istotnych informacji oraz logicznego myślenia i zapamiętywania.

Oferta dla szkół i przedszkoli

Przygotowaliśmy bogatą ofertę warsztatów, prezentacji, spotkań, wykładów i konkursów dla szkół i przedszkoli.