Na białym plakacie grafika telefonu komórkowego podtrzymującego palcem kulę ziemską, na ekranie uśmiech. Po prawej stronie tekst: „Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 Wtorek 7 lutego Działajmy razem!”. Poniżej loga organizatorów, patronatów, partnerów.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu „Safer Internet”, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

#dbi2023 przypadał na 7 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych, zaplanowane zostały aż do końca marca 2023.

 

 

Nasza Biblioteka po raz pierwszy bierze udział w ramach #dbi2024 na rzecz bezpieczeństwa młodych użytkowników sieci.

Jeśli chcesz aby Twoja szkoła/klasa wzięła udział w wydarzeniu - zadzwoń 32 643 06 19 wew. 23 i umów się na spotkanie.