Zdjęcie wykonane w czytelni olkuskiej Biblioteki, na podłodze z jasnych paneli stoi w rzędzie 6 dzieci trzymających w dłoniach 3 kartki z obrazkami, za nimi stoi 4 nastolatków – wolontariuszy trzymających w dłoniach transparenty z pracami plastycznymi dzieci. W lewym dolnym rogu znak wodny - logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

Ferie spędzane w mieście mogą być wspaniałą przygodą! Przekonały się o tym dzieci, które wzięły udział w tegorocznych bezpłatnych zajęciach organizowanych przez olkuską Bibliotekę w ramach projektu „Pirackie ferie w Bibliotece”.

 

Zdjęcie zrobione w czytelni olkuskiej Biblioteki, na podłodze z jasnych paneli stoi w rzędzie obok siebie 14 dzieci, trzymają w dłoniach swoje prace plastyczne, za nimi w tle rzutnik na którym wyświetla się slajd z prezentacji. W lewym dolnym rogu znak wodny - logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

 

W poniedziałkowe przedpołudnia dzieci (od 5 do 7 lat) za sprawą teatru KAMIASHIBAI przeniosły się do magicznego świata teatru i literatury. We wtorki najmłodsi czytelnicy olkuskiej Biblioteki wzięli udział w „Zimowych zabawach z książką”. W czasie zajęć, prowadzonych m.in. przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu, nasi milusińscy dowiedzieli się jak być bezpiecznym nie tylko w czasie zimowych ferii.

W środy z kolei dzieci i młodzież (od 8 do 12 lat) wzięły udział w zajęciach pod hasłem BEZPIECZNY PIRAT prowadzonych przez funkcjonariuszy z olkuskiej Straży Miejskiej.

 

Zdjęcie grupowe, zrobione w czytelni olkuskiej Biblioteki, grupa dzieci, za nimi stoi 2 funkcjonariuszy w mundurach: Państwowej Straży Pożarnej i Policji. W lewym dolnym rogu znak wodny - logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

 

Zdjęcie zrobione w czytelni olkuskiej Biblioteki, na podłodze leży mata (plansza - przejście dla pieszych), na niej stoi 4 dzieci ubrana w kolorowe autochodziki, poza matą stoi Pan funkcjonariusz Straży Miejskiej w Olkuszu i 4 pozostałych dzieci. W lewym dolnym rogu znak wodny - logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

 

W feryjne czwartki i w piątki natomiast młodzież wzięła udział w kreatywnych warsztatach pod hasłem „Pirackie ferie w Bibliotece”. Uczestnicy zajęć m.in. poznali zwyczaje piratów, tajemnice mórz i oceanów oraz przeszli chrzest morski oraz pasowanie na majtka pokładowego. 

Podsumowaniem „Pirackich ferii w Bibliotece” była gra terenowa –  POSZUKIWANIE PIRACKIEGO SKARBU.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom „Pirackich ferii w Bibliotece” za udział w spotkaniach i eko-warsztatach i zapraszamy do Biblioteki!