Zdjęcie wykonane w czytelni olkuskiej Biblioteki podczas spotkania Klubu Miłośników Historii Olkusza. W tle rzutnik z na którym wyświetla się slajd z prezentacji. Pod rzutnikiem stoi prelegent – Jacek Sypień. Przed nim na krzesłach przy stołach siedzi 9 osób odwróconych do nas tyłem. W lewym dolnym rogu znak wodny – logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

W piątkowy wieczór 2 grudnia 2022 r. miało miejsce kolejne spotkanie Klubu Miłośników Historii Olkusza, w ramach którego odbyła się promocja najnowszego 27. nr półrocznika „Ilcusiana”.

 

Zdjęcie wykonane w czytelni olkuskiej Biblioteki podczas spotkania Klubu Miłośników Historii Olkusza. W tle rzutnik z na którym wyświetla się slajd z logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu. Pod rzutnikiem stoi 2 prelegentów. Przed nimi siedzi na krzesłach 8 osób odwróconych do nas tyłem. W lewym dolnym rogu znak wodny – logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

 

Gośćmi spotkania byli autorzy opublikowanych na jego łamach artykułów.

O "Olkuszanach pochodzenia ukraińskiego i rosyjskiego w okresie międzywojennym" opowiedział Redaktor Naczelny - Jacek Sypień,o „Zapleczu Hardego - kompanii rezerwy w zgrupowaniu partyzanckim AK Surowiec” mówił pan Konrad Kulig - prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Olkusz, z kolei "Wojennych tajemnicach okolic Chrząstowic" pan Norbert Karaś.

 

Zdjęcie wykonane w czytelni olkuskiej Biblioteki podczas spotkania Klubu Miłośników Historii Olkusza. W tle rzutnik z na którym wyświetla się slajd z tekstem: „Zaplecze Hardego”. Pod rzutnikiem stoi prelegent. Przed nim na krzesłach siedzi 9 osób odwróconych do nas tyłem. W lewym dolnym rogu znak wodny – logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

 

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym numerem czasopisma Ilcusiana, którego wersja pdf jest już dostępna na naszej stronie, a wersję papierową można nabyć w Bibliotece.

Przyjemnej lektury!