Zdjęcie wykonane  w czytelni olkuskiej Biblioteki, na kolorowych dwóch fotelach siedzą obok siebie mężczyzna  i kobieta. Ona trzyma papierowa teczkę z logo Biblioteki. Przed nimi szklany stoliczek, za nimi ekran . W lewym dolnym rogu znak wodny- logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

W piątkowe popołudnie 25 listopada 2022 r. w czytelni olkuskiej Biblioteki odbyło się kolejne a zarazem ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie z cyklu MY Z OLKUSZA. Tym razem o sobie, swoich pasjach i zainteresowaniach opowiadał Jacek Sypień – znakomity historyk, regionalista, dziennikarz, redaktor naczelny czasopisma ILCUSIANA (wydawanego nieprzerwanie od 2009 r. przez olkuską Bibliotekę).

Zdjęcie wykonane  w czytelni olkuskiej Biblioteki, na kolorowych dwóch fotelach siedzą obok siebie mężczyzna  i kobieta. Ona trzyma papierowa teczkę z logo Biblioteki. Przed nimi szklany stoliczek, za nimi ekran  z wyświetlonym plakatem promującym spotkanie. Na pierwszym planie widownia zwrócona w stronę dwóch osób na fotelach. W lewym dolnym rogu znak wodny- logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

JACEK SYPIEŃ - historyk i dziennikarz. Autor kilkunastu książek, kilkudziesięciu artykułów i kilku filmów z zakresu historii regionalnej. Pracował w I LO w Olkuszu, redakcji Dziennika Polskiego w Krakowie oraz Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu. Obecnie pracuje w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu (Biuro Promocji i Informacji Publicznej – Punkt Informacji Turystycznej). Prezes stowarzyszenia „Zamek Rabsztyn” w Olkuszu. Redaktor naczelny czasopisma „Ilcusiana”. Pomysłodawca i organizator licznych konkursów i projektów poświęconych historii regionu. Laureat Olkuskiej Nagrody Artystycznej (2009). Zainteresowania (poza historią): turystyka, żeglarstwo, narciarstwo, książki, fotografia.

MY Z OLKUSZA - to cykl spotkań z osobami, które pochodzą z Olkusza, bądź są ze Srebrnym Miastem związane i mają swoje niezwykłe pasje. Bohaterowie naszego cyklu opowiadają o sobie, swoich zainteresowaniach, doświadczeniach oraz  pomysłach na realizacje marzeń.

Bardzo dziękujemy naszym Czytelnikom za udział w spotkaniu, a naszemu Gościowi  za niezapomniane wrażenia.