Plakat poziomy z lewej strony zdjęcie autorki Joanny Olech (uśmiechnięta kobieta w białej bluzce i grantowej muszce). Podpis na zdjęciu :Fot. Tymoteusz Lekler. Na białym tle napisy od góry: brązowy III Olkuski Festiwal literacki, poniżej pomarańczowo brązowy: uMocnieni Literaturą, poniżej brązowy: zapraszamy na spotkanie autorskie z ilustratorką i autorką książek dla dzieci i młodzieży Joanną Olech 29 września 2022r o godz. 10:00 w olkuskiej Bibliotece Wstęp wolny. W obwodzie całego plakatu pomarańczowe kleksy.  Na białej belce logotypowej na samym dole logo od lewej: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu oraz Patronat medialny Gazeta Olkuska, Przegląd Olkuski. Na górze belki z logotypami czarny napis Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

29 września o godz. 10:00 zapraszamy na spotkanie autorskie z Joanną Olech.

Joanna Olech - zapalona propagatorka czytelnictwa i dobrego designu. Krytyk literacki, jurorka konkursów literackich i ilustratorskich, członek Polskiej Sekcji IBBY, pisarka i ilustratorka. Publikuje w „Tygodniku Powszechnym”, „Rzeczypospolitej”, „Nowych Książkach” i wielu innych czasopismach. Laureatka licznych nagród i wyróżnień za teksty książek i ilustracje , m.in.: nagrodę Naszej Księgarni, nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego, nagrodę specjalną Polskiej Sekcji IBBY. Jest absolwentką warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Wstęp wolny.

Patronat medialny projektu: Gazeta Olkuska i Przegląd Olkuski.

Wydarzenie organizowane w ramach projektu: „III Olkuski Festiwal Literacki – u(MOC)nieni literaturą” i dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.