Zdjęcie wykonane w czytelni olkuskiej Biblioteki na spotkaniu, na kolorowych dwóch fotelach siedzi elegancko ubrana kobieta oraz uśmiechnięty mężczyzna trzymający w dłoni mikrofon, za nimi rolap Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Powiatowej w Olkuszu i ekran z wyświetlonym plakatem promującym spotkanie, Przed nimi szklany stoliczek, na którym stoją dwie szklaneczki z wodą. W lewym dolnym rogu znak wodny- logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Powiatowej w Olkuszu.

W piątkowe popołudnie 16 września 2022 r. w olkuskiej Bibliotece odbyło się kolejne a zarazem pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie organizowane w ramach projektu MY Z OLKUSZA.

Tym razem o sobie, swoich pasjach i zainteresowaniach opowiadał prof. dr hab. Michał Ostrowski -  profesor zwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego, wybitny astronom, działacz społeczny na rzecz utrwalenia pamięci o społeczności żydowskiej Olkusza, a także założyciel Olkuskiego Klubu Pasjonatów Astronomii, działającego z powodzeniem od ubiegłego roku w olkuskiej Bibliotece.

Zdjęcie wykonane w czytelni olkuskiej Biblioteki na spotkaniu, na kolorowych dwóch fotelach siedzi elegancko ubrana kobieta oraz uśmiechnięty mężczyzna trzymający w dłoni mikrofon, za nimi rolap Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Powiatowej w Olkuszu i ekran z wyświetlonym plakatem promującym spotkanie, Przed nimi szklany stoliczek, na którym stoją dwie szklaneczki z wodą.  Na pierwszym planie wyraźnie widoczna widownia zwrócona twarzami do dwóch osób na siedzących na fotelach. W lewym dolnym rogu znak wodny- logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Powiatowej w Olkuszu.

Prywatnie profesor Ostrowski jest prawnukiem generała Stefana Buchowieckiego - zasłużonego lekarza, żołnierza legionów, wybitnej postaci w historii Olkusza końca XIX i pocz. XX wieku.

MY Z OLKUSZA - to cykl spotkań z osobami, które pochodzą z Olkusza, bądź są ze Srebrnym Miastem związane i mają swoje niezwykłe pasje. Bohaterowie naszego cyklu opowiadają o sobie, swoich zainteresowaniach, doświadczeniach oraz  pomysłach na realizacje marzeń.

Bardzo dziękujemy naszym Czytelnikom za udział w spotkaniu, a naszemu Gościowi  za niezapomniane wrażenia.