Plakat poziomy, z lewej strony zdjęcie żółtej szafy z półkami z ułożonymi na tych półkach książkami. Szafa ma nie regularny kształt. W tle rozmazane zdjęcie z niewidocznymi szczegółami. Z prawej strony żółty napis(same duże litery): STREFA BOOKCROSSINGU NA OSIEDLU MŁODYCH. W prawym dolnym rogu znak wodny- Logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

Dzięki inicjatywie Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz - Pana Romana Piaśnika, Zarządu Osiedla Młodych oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu  przy Filii PiMBP Nr 5 w Olkuszu, ul. Konopnickiej 4 powstała już druga Strefa Bookcrosingu!

Pierwsza z powodzeniem działa od kilku lat w Bibliotece, ul. F. Nullo 29B.

Bookcrossing to  idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych, po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Inicjatywa jest niekonwencjonalną formą popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą „podaj dalej”. Każdy mieszkaniec Olkusza może podejść do półki znajdującej się Strefach Bookcrossingu, wybrać interesujący go tytuł i ... może zacząć czytać.

Z książek znajdujących się na półkach w Strefach Bookcrossingu można korzystać na miejscu, można także zabrać wybrane książki do domu.

Regulamin wymiany książek w Strefie Bookcrossingu znajdującej się na Osiedlu Młodych.