Zapraszamy do obejrzenia nowej wystawy fotograficznej eksponowanej w olkuskiej Bibliotece. Tematem wystawy jest Rwanda - jedno z najmniejszych i najbiedniejszych państw współczesnej Afryki przez lata targanych konfliktami plemiennymi.

Autorem zdjęć jest Andrzej Kalinowski – fotograf i podróżnik. Od ponad 40 lat jeździ z aparatem po świecie i odwiedza ciekawe zakątki. Interesuje się historią i geografią. W swoim dorobku ma wiele wystaw fotografii, które były eksponowane w bibliotekach Małopolski. Były to zdjęcia z podróży po Norwegii, Peru, Izraela, a także ukazujące architekturę i tajniki średniowiecznych klasztorów w Polsce. Dokumentuje wydarzenia kulturalne, muzyczne, koncerty w operze Krakowskiej oraz spektakle teatralne.

Wystawę udostępnioną przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie, można oglądać do końca sierpnia 2022 r., w godzinach pracy Biblioteki.