Zdjęcie wykonane na eko pikniku, na żółtym stoliku leżą: plastelina, klej, kredki  i obrazki dzieci wykonane z fragmentów roślin. Widać też małe rączki dzieci. W lewym dolnym rogu znak wodny logo Powiatowej i miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

Ekologia inaczej niż zwykle! – taka idea przyświecała Eko Piknikowi, który w sobotę 25 czerwca 2022 r. zorganizowany został w Parku Rekreacyjno-Krajobrazowym „Silver Park” w Olkuszu przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Fundację Odzyskaj Środowisko i organizację odzysku AURAEKO wraz z Partnerami: Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Olkuszu.

 

Zdjęcie wykonane na eko pikniku, Na trawie przed niebieskim namiotem Fundacji Odzyskaj Środowisko, stoi sześcioro elegancko ubranych dorosłych i dwójka dzieci. Obok namiotu stoją dwa rolapy: Powiatowej i miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu oraz Stowarzyszenia Elektryczne Śmieci oraz flaga MOSIR w Olkuszu. W lewym dolnym rogu znak wodny logo Powiatowej i miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

 

Na uczestników czekały liczne atrakcje związane z ekologią i recyklingiem m.in., warsztaty artrecyklingu, turniej Eko-Milionerzy, kącik eko-melomana, ul z recyklingu „Łamacze eko-kodów”, „Eko-czytelnik to JA” i wiele, wiele innych.

Wydarzenie wprowadziło mieszkańców Olkusza w radosny klimat wakacji, a zarazem zachęcało ich do zapoznania się z szeroko pojętym tematem ekologii i troski o środowisko. 

 

Zdjęcie wykonane na eko pikniku,  na trawie obok białej interaktywnej maty kuca  pięcioro dzieci oraz jedna kobieta.  W oddali niebieski namiot Fundacji Odzyskaj Środowisko oraz rolapy: Powiatowej i miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu oraz Stowarzyszenia Elektryczne Śmieci oraz flaga MOSIR w Olkuszu. W lewym dolnym rogu znak wodny logo Powiatowej i miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

 

W namiocie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu na uczestników pikniku czekało mnóstwo atrakcji. Ekokonkursy z nagrodami, np. „Łamacze eko-kodów” oraz „Eko-czytelnik to JA”, liczne ekołamigłówki, warsztaty tworzenia roślinnych obrazów – to tylko niektóre z niespodzianek przygotowanych przez olkuską Bibliotekę dla uczestników pikniku. 

 

Z kolei 27 czerwca na parkingu przed Parkiem Czarna Góra odbędzie się Wielka Zbiórka Elektrośmieci, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich Olkuszan. Tego dnia – od 12.00 do 17.00 - wymienimy elektrośmieci na nasiona łąk kwietnych” – dodaje Karolina Kędzierska z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Olkuski Eko Piknik organizowany był wspólnie przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Fundację Odzyskaj Środowisko, organizację odzysku AURAEKO oraz MB Recycling w ramach projektu Elektryczne Śmieci. Stanowi on również element projektu ogólnopolskiego Elektryczne Śmieci, w którym Olkusz działa już od ponad roku.

 

Zdjęcie wykonane na eko pikniku, portret kobiety z dziewczynką, ich twarze są otoczone w ramką wykonaną z tektury z ponaklejanymi kolorowymi puzzlami, od dołu na ramce napis :Lato w Bibliotece. W lewym dolnym rogu znak wodny logo Powiatowej i miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.