Plakat poziomy, podzielony na dwie części. Na części z lewej strony pomarańczowy prostokąt z białymi napisami: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu otrzymała dofinansowanie w kwocie 30 000 zł w ramach PROGRAMU RZĄDOWEGO Partnerstwo dla książki ze środków finansowych  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury na zadanie: .W lewym górnymi dolnym rogu prostokąta pomarańczowy, kleks. W prawej części plakatu na białym tle napisy od góry: brązowy III Olkuski Festiwal literacki, poniżej pomarańczowo brązowy: uMocnieni Literaturą, poniżej pomarańczowy : Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - państwowego funduszu celowego. Na dole plakatu powyżej belki logotypowej pomarańczowy kleks przez całą długość prawej części plakatu. Na białej belce logotypowej logo od lewej: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu zaprasza do udziału w projekcie III Olkuski Festiwal Literacki: uMOCnieni literaturą.

 

Projekt polega na realizacji 17 wydarzeń: czytelniczych, kulturalnych oraz artystycznych.

 

W ramach projektu zorganizujemy:

 

27 maja: Bajkowy Koncert na olkuskim Rynku (w razie niepogody w MOK-u)

  • spektakl edukacyjny w interaktywnej formie, podczas którego zaangażujemy dzieci do czynnego udziału w występach. Przeznaczony będzie dla dzieci przedszkolnych (6 – latków) i wczesnoszkolnych (klasy 1-3). Gościem  specjalnym  będzie zespół Siostry Wajs & Stonoga.

Wydarzenia, które będą  towarzyszyły imprezie plenerowej to:

  • prezentacja bajkowych postaci – przygotowana przez rodziców oraz nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych,
  • kącik małego artysty,
  • prezentacja oferty PiMBP w Olkuszu i filii, m.in. dostępnych nowoczesnych formatów książki (audiobooki, publikacje on-line, wirtualnej czytelni),
  • prezentacja oferty naszych partnerów.

 

 

Spotkania autorskie:

 

  • 6 czerwca z Ewą Stadtmuller i Łukaszem Zabdyrem dla dzieci,
  • 6 września z Joanną M. Chmielewską dla dzieci,
  • 29 września Joanną Olech dla młodzieży,
  • 7 czerwca z Krystyną Mirek dla dorosłych. Spotkanie będzie na żywo tłumaczone na język migowy, dzięki czemu dostępne dla szerszej grupy odbiorców.

 

26 sierpnia koncert poezji śpiewanej w wykonaniu  Duetu Bolan /Dowgiałło na Rynku w Olkuszu (w razie niepogody w Bibliotece)

Duet Bolan /Dowgiałło to muzyczna petarda, okraszona autorskimi energetycznymi kompozycjami oraz klasykami muzyki tanecznej (Stevie Wonder, Jamiroquai, Prince). To tylko dwóch muzyków a możliwości wykonawcze kwartetu.

Grzegorz Dowgiałło - BIO absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Instrumentalnym w Katedrze Muzyki Współczesnej i Jazzu, gdzie swoje umiejętności kształcił pod kierunkiem Piotra Wyleżoła (fortepian), Łukasza Żyty i Wojtka Fedkowicza (perkusja). Skomponował muzykę̨ do spektaklu „Gałgan” w reżyserii Eweliny Marciniak we Wrocławskim Teatrze Współczesnym, będąc jednocześnie odtwórcą̨ tytułowej roli. Jako muzyk na swoim koncie zapisał już̇ liczne występy w kraju i za granicą, m.in.: w Republice Czeskiej, Niemczech, Kuwejcie czy na Litwie. Już̇ jako student koncertował z takimi muzykami, jak choćby: Art Gore i Billy Hart. Do najbardziej znaczących jego osiągnięć można zaliczyć współpracę z Anną Dymną, Kasią Nosowską i Kabaretem „Paranienormalni”. 

Piotr Bolanowski a.k.a. Bolan. Muzyk, aranżer i producent muzyczny (Flue, Recycling Band, Azzja). Twórca muzyki do spektaklu „Piotruś Pan” w Teatrze Współczesnym w Szczecinie w reżyserii Eweliny Marciniak (2014). Finalista (z zespołem Recycling Band) V edycji programu „Mam Talent”.  Koncertował w Polsce i za granicą m.in. we Francji, Hiszpanii, Włoszech, Kuwejcie, Niemczech, Słowacji, Litwie, Łotwie, Estonii, na festiwalach: Opene’r Festival (2019), Męskie Granie (2013,2014), Positivus Festival (2015), Jazz Jamboree (2016), T-Mobile Electronic Beats (2017). Współpracuje z m.in. z Michałem Urbaniakiem, Katarzyną Nosowską, O.S.T.R., Hadesem, Beatą Kozidrak, Julią Marcell, Leszkiem Żądło, Piotrem Żaczkiem, Johnem James’em, Mezo, Kasią Wilk, Andrzejem Poniedzielskim. Od 2013 roku Impresario - Atelier Jazz Club w Nowym Sączu.

Koncert  prowadzony będzie przez profesjonalnego konferansjera, który będzie przewodnikiem między wykonawcą a widzem.

 

Warsztaty dla dzieci i młodzieży w ramach "Letniej Biblioteki" oraz projektu LATO W BIBLIOTECE pod hasłem: Wakacyjny kuferek inspiracji.

19 lipca oraz 16 sierpnia  - dla dzieci w wieku 5-7 lat

4, 11, 18, 25, 27 lipca oraz 1, 8, 22, 29 sierpnia - dla dzieci w wieku 8-12 lat.

 

Szczegóły wydarzeń będziemy podawać na bieżąco na naszym Facebooku, Instagramie oraz stronie internetowej Biblioteki.

 

Projekt dofinansowany w ramach Programu Rządowego Partnerstwo dla książki ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury na kwotę 30 000 zł.