Zapraszamy do obejrzenia wystawy „Bezczelna łatwość pięknych wierszy – krakowskie inscenizacje teatralne “Balladyny” Juliusza Słowackiego".

Wystawa została zorganizowana w związku z ogłoszeniem „Balladyny” Juliusza Słowackiego jako lektury Narodowego Czytania 2020 roku.

Ekspozycja powstała dzięki współpracy WBP w Krakowie z teatrami krakowskimi.

Zdjęcia i szkice zaprezentowane na wystawie możemy oglądać dzięki uprzejmości: Teatru Bagatela, Teatru Cracovia, Teatru Graciarnia, Teatru Groteska, Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatru STU oraz Marty Mazurkiewicz, która udostępniła fotografie Teatru M.I.S.T.

Balladyna jest najczęściej granym dramatem romantycznym, w którym role kobiece kreowały: Antonina Hoffmann, Stanisława Wysocka, Wanda Siemaszkowa (Balladyna), Helena Modrzejewska (Goplana), Maria Przybyłko-Potocka (Alina).

Wystawę można oglądać do końca grudnia w godzinach otwarcia Biblioteki.