Dyplom z podziekowaniamiu dla nauczycieli,  w lewym górnym roku logo Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu, w górnym lewym rogu dane teleadresowe biblioteki, oddzielone grubą brązową kreską. Cytat:„Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem,  Jaki można dać dziecku – jest wykształcenie”Arystoteles Tekst podziekowania: Szanowni Państwo, Dyrektorzy, Nauczyciele,  Pedagodzy, Wychowawcy, Pracownicy Oświaty  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej proszę przyjąć wyrazy szczerego uznania za odpowiedzialną i nieustanną pracę edukacyjną i wychowawczą.  W dzisiejszych czasach szczególnie ważne jest kształtowanie mądrego, wychowanego w duchu prawdziwych wartości i tradycji, światłego pokolenia. Szkoła jest miejscem, w którym człowiek nie tylko przyswaja niezbędną wiedzę, ale też uczy się jak tę wiedzę pogłębić oraz w jaki sposób wykorzystać ją w codziennym życiu. Od najmłodszych lat nauczyciel jest przewodnikiem, doradcą i przyjacielem.  To Państwo otwierają przed uczniami nowe horyzonty wiedzy, budzą ich zapał i energię do podejmowania działań. Dzięki Państwa zaangażowaniu  i umiłowaniu zawodu oraz mądrości, umiejętnościom i serdeczności, jaką otaczacie dzieci i młodzież, stają się Oni wartościowymi ludźmi otwartymi na świat i drugiego człowieka.  Życzymy, aby przywiązanie i wdzięczność uczniów wynagradzały trud niełatwej pracy i stanowiły dowód na to, jak ważną rolę spełniają Państwo w ich życiu.  Wszystkim Państwu życzymy zdrowia, wytrwałości i satysfakcji oraz dalszych sukcesów w pracy pedagogicznej, ale również w życiu osobistym, rodzinnym  i zawodowym.  Niech wysiłek wkładany w pracę z młodzieżą będzie motywacją do podejmowania ambitnych wyzwań, które zaowocują poczuciem spełnienia zawodowego.   p.o. Dyrektora   Beata Dziąbek  i Pracownicy PiMBP w Olkuszu   Olkusz, 14 października 2021 r.