Biblioteka jest zamknięta ale KSIĄŻKI WYPOŻYCZAMY PRZED BIBLIOTEKĄ! Prosimy o zapoznanie się z zasadami wypożyczania książek!

Zmiany w zasadach udostępniania  materiałów bibliotecznych oraz funkcjonowania PiMBP w Olkuszu przy drzwiach zamkniętych w okresie od 7 do 29 listopada 2020 r.

Zgodnie z ust. 11b Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020r.zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. 2020 poz. 1972,  decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotyczącego działalności instytucji kultury w trakcie pandemii oraz rekomendacjami Biblioteki Narodowej Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu podjęła decyzję o zmianie zasad udostępniania  materiałów bibliotecznych oraz zasad funkcjonowania przy drzwiach zamkniętych w okresie od 7 do 29 listopada 2020 r.

W związku z powyższym:
1.    Zamówienia książek będą realizowane wyłącznie:
•    telefonicznie pod nr: 32 6430619, 32 7545612, 32 7545611
•    przez katalog zbiorów  PiMBP w Olkuszu
•    e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
•    na profilu FB Biblioteki
2.    Procedura odbioru materiałów bibliotecznych:
•    bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia czytelnika umawia z nim termin odbioru na konkretną godzinę,
•    bibliotekarz rejestruje zbiory na koncie użytkownika i przygotowuje pakiet z zamówionymi egzemplarzami,
•    o omówionej godzinie bibliotekarz przekazuje pakiet czytelnikowi, tzn. zostawia go na stoliku przed wejściem
3.    Wydłużone zostają terminy zwrotu książek do 31 grudnia 2020 r. Jednocześnie informujemy, że do tego czasu

NIE PRZYJMUJEMY ZWROTÓW wypożyczonych materiałów.

4.  Ze względu na ograniczenie kontaktu osobistego, NIE PROWADZIMY również ZAPISÓW nowych czytelników.

5. Zajęcia edukacyjne prowadzone będą wyłącznie w formie on-line.

O ewentualnych zmianach w funkcjonowaniu Biblioteki będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej Biblioteki i naszym Fanpage’u.
Niezmiennie zachęcamy do korzystania z zasobów online oraz publikacji elektronicznych oferowanych przez Bibliotekę.
Na stronie internetowej Biblioteki oraz na Fanpage’u  znajdą Państwo ciekawe artykuły, porady oraz zapisy wydarzeń i spotkań
Biblioteka Centralna przy ul. F. Nullo 29b w Olkuszu jest czynna w godzinach obowiązujących przed wprowadzeniem kwarantanny  tj. poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek od godz. 8.00 do godz. 18.00, środę i sobotę od godz. 8.00 do godz. 16.00.