Zapraszamy do udziału w mobilnej grze miejskiej "Srebrna Droga".

START: 26.09.2020 godz. 11.00

Regulamin gry "Srebrna droga"

„Srebrna droga” to fantastyczno-historyczna gra miejska.

Akcja gry „Srebrna droga” rozgrywa się w średniowiecznym Olkuszu. Bohaterem jest Rodomir – absolwent Akademii Krakowskiej, który ma receptę na rozwój kopalni, nie ma za to posłuchu wśród gwarków oraz Niedomira, która do gry wprowadzi nieco magii i demoniczności. Gracze staną przed poważnym zadaniem – doprowadzeniem Olkusza do budowy pierwszej sztolni i ucieczką przed... sądem czarownic.

Uczestnicy naszej zabawy przemierzając ulice miasta i spotykając kolejne postacie gwarków, poznają historię miasta i postacie gwarków. Przy okazji poznają ciekawostki historyczne, w szczególności, tych które łączą się ze srebrem w naszym mieście. Bardzo ważnym wątkiem są też legendy o Olkuszu i najbliższym regionie.

Mobilna gra terenowa jest oparta o najnowsze trendy w kulturze: edukację regionalną w innowacyjnej i przyjemnej formie, angażowanie odbiorców w różnym wieku. Do tego łączy przestrzeń uliczną, historię Olkusza z magicznym światem legend regionalnych, które można odnaleźć w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej.

INFORMACJE BAZOWE O GRZE „SREBRNA DROGA”

Miejsce rozgrywek: Olkusz, gra w aplikacji ActionTrack, osadzona w przestrzeni miejskiej.

Warunkiem uczestnictwa w grze jest pobranie aplikacji ActionTrack na telefon komórkowy oraz kodu QR dostępnego w dniu premiery o określonych godzinach w punkcie startowym.

Gra przeznaczona jest dla różnych grup wiekowych: dorosłych, rodzin z dziećmi (od lat 6) i uczniów.

Gra będzie dostępna w dwóch wersjach GPS i FLOW – do uruchomienia w zależności od warunków dotyczących zaleceń związanych z pandemią COVID 19

Gra powstała w ramach „II Olkuskiego Festiwalu u(MOC)nieni Literaturą on-line”.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych."