Szanowni Państwo!
Na podstawie decyzji Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, a także zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w trosce o bezpieczeństwo i w związku z potencjalnym zagrożeniem związanym z koronawirusem wywołującym chorobę COVID-19, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu oraz jej filie znajdujące się na terenie Miasta i Gminy Olkusz zostają od 12 marca do 25 marca 2020 r. zamknięte dla użytkowników i czytelników.

W związku z powyższym wstrzymane zostają wypożyczenia i zwroty książek. Do końca marca zostają również odwołane wszystkie zaplanowane w tym czasie zajęcia otwarte oraz przeznaczone dla grup zorganizowanych. W tym czasie nie będą też naliczane opłaty za przetrzymanie wypożyczonych materiałów bibliotecznych. O terminie ponownego otwarcia Biblioteki i nowych terminach wydarzeń będziemy informować Państwa na bieżąco na stronie internetowej olkuskiej Biblioteki oraz na Facebooku.
Za utrudnienia przepraszamy!