Zdjęcie przedstawia dużą grupę ludzi siedzących w sali prelekcyjnej. Są zwróceni w stronę kobiety i mężczyzny prowadzących spotkanie. W tle widać ekran z wyświetlonym slajdem, na którym widoczne jest zdjęcie i tekst: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu Spotkanie Autorskie Max Czornyj

18 maja czytelnicy olkuskiej Biblioteki mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z Maxem Czornyjem. Podczas spotkania autor opowiadał m.in. o swoich pisarskich inspiracjach, sposobie pracy oraz preferencjach czytelniczych.

 

Zdjęcie przedstawia kobietę i mężczyznę siedzący na kolorowych krzesłach w sali prelekcyjnej,  przed nimi na szklanym stoliku leżą kartki, mikrofon, szklanka, butelka woda.

 

Max Czornyj urodził się i mieszka w Lublinie. Z wykształcenia jest prawnikiem, z zamiłowania pisarzem. Miłośnik oraz kolekcjoner antyków. Jest autorem kilkudziesięciu książek, które  zostały wydane w nakładzie kilkuset tysięcy egzemplarzy.  Autor popularnych serii  Z Erykiem Deryłą;  Lizą Langer i Orestem Rembertem oraz  Honoriuszem Mondem i Allegrą Szmit.

Poza powieściami kryminalnymi w jego dorobku pisarskim możemy znaleźć thrillery,  powieści true crime, powieści obyczajowe oraz książki dla dzieci. Od czasu premiery pierwszej książki w 2017 r. jego utwory dostarczają emocji, pobudzają wyobraźnię i zachęcają do sięgnięcia po kolejny tekst.

 

Zdjęcie przedstawia uśmiechniętego mężczyznę siedzącego na zielonym fotelu, w jednej dłoni trzyma długopis, drugą dłonią trzyma książkę leżącą na szklanym stoliku, przed nim stoi chłopiec w bluzie zwrócone w jego stronę.

 

Patronat medialny objęły: Gazeta Olkuska i Przegląd Olkuski.

Spotkanie zorganizowane ze środków Budżetu Obywatelskiego Olkusz 2023.