Uczymy się czytać z Biblioteką w kwietniu

Plakat, poziomy jasno-niebieski prostokąt, w tle górka usypana z drewnianych kolorowych sześciennych klocków, na każdym boku klocki mają kolorowe literki. W prawym i lewym górnym rogu: Kolorowe literki ABC , środku na żółtym pasku czarny napis: Uczymy się czytać z Biblioteką. Poniżej na różowym pasku czarny napis: Kreatywne warsztaty nauki czytania dla dzieci polskich i ukraińskich od 5 do 6 lat 1 kwietnia godz. 10:00, 12:00.

Zapraszamy dzieci w wieku 5 - 6 lat do udziału w kreatywnych i bezpłatnych warsztatach z cyklu „Uczymy się czytać z Biblioteką”.

Książkowy Niekalendarz w olkuskiej Bibliotece

Plakat KSIĄŻKOWY NIEKALENDARZ

KSIĄŻKOWY NIEKALENDARZ to nowo powstała inicjatywa dla wszystkich naszych czytelników, przygotowana przez kolektyw Mamy Projekt, przy graficznej współpracy ze Studiem Sarna. Przedsięwzięcie jest częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

BEZPIECZNY I ŚWI@DOMY SENIOR – nowy projekt w olkuskiej Bibliotece

Zdjęcie wykonane w czytelni olkuskiej Biblioteki, w tle ekran z wyświetlonym slajdem, pod ekranem przy biurku stoi 2 funkcjonariuszy państwowej straży pożarnej, przed nimi siedzi grupa osób-widownia. W lewym dolnym rogu znak wodny- logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

W poniedziałkowe popołudnie 6 marca 2023 r. w Czytelni olkuskiej Biblioteki odbyło się pierwsze spotkanie w ramach nowego projektu BEZPIECZNY I ŚWI@DOMY SENIOR.

Powiatowe Konkursy Plastyczne organizowane w ramach Ogólnopolskich Akcji

Plakat, zielony prostokąt, na nim tekst pisany różnymi czcionkami: Powiatowe Konkursy Plastyczne ORGANIZOWANE W RAMACH OGÓLNOPOLSKICH AKCJI XX TYGODNIA BIBLIOTEK XXII TYGODNIA CZYTANIA DZIECIOM TYGODNIA BIBLIOTEK DLA PRZEDSZKOLI „Mój dzień w Bibliotece” DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „W świecie bajek i wierszy Aleksandra Fredry” PATRONAT HONOROWY Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Starosta Powiatu Olkuskiego. Poniżej kolorowe kredki, pod kredkami na prostokątnym białym pasku herb powiatu olkuskiego, logo Olkusza, logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Powiatowych Konkursach Plastycznych organizowanych w ramach 20. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!” oraz  22. Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem  „Książka to ogród”.

Dzień Kobiet w olkuskiej Bibliotece

Telefon w ręce z włączoną aplikacją aparatu, w tle czytelnia olkuskiej Biblioteki. W lewym dolnym rogu - logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

BIBLIOTEKA NA OBCASACH – pod takim hasłem 8 marca 2023 r. w olkuskiej Bibliotece odbyło się spotkanie dedykowane naszym wspaniałym Czytelniczkom.

Nowe wystawy eksponowane w olkuskiej Bibliotece

Zbliżenie głowy wielbłąda na tle szafirowego nieba, widok z boku.

Zapraszamy do oglądania nowych wystaw eksponowanych w olkuskiej Bibliotece.