Styczniowy Klub Miłośników Historii Olkusza

Plakat: - zapowiedź spotkania, prostokąt poziomy podzielony na dwie części, na górnej rycina średniowiecznego Olkusza i czarny tekst Klub Miłośników Historii Olkusza, dolna część jasno żółta i tekst na niej: 27 stycznia o godz. 17.00, pod Patronatem Miasta i Gminy Olkusz, logo Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Miłośników Historii Olkusza, które odbędzie się 27 stycznia o godz. 17.00.

My z Olkusza - spotkanie z Ireną Włodarczyk i Marcinem Tomsią

Duży, jasnobrązowy, poziomy prostokąt, na dole szara panorama rynku w Olkuszu z widoczną wieżą od kościoła stojącego przy rynku. Na górnej części jasnobrązowej ciemnobrązowy napis: Irena Włodarczyk & Marcin Tomsia poniżej :Literacki duet, który połączyła Kapsuła Czasu... ,poniżej 11 luty 2022r. Na części jasnoszarej z lewej strony duży jasnokremowy napis .My z Olkusza. Obok dwa zdjęcia w owalnych poziomych jasnokremowych obwódkach. Na pierwszym od lewej siedzący na plaży mężczyzna, wpatrujący się w widoczne w oddali morze. Na drugim zdjęciu obok starsza pani trzymająca w ręku dyplom i kwiaty na tle ceglastego muru. W górnym lewym rogu logo Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu.

Zapraszamy 11 lutego 2022 r. do udziału w spotkaniu z cyklu „My z Olkusza”.

Ferie w Bibliotece

Plakat, tło jasnoniebieskie z białymi śnieżynkami w różnych rozmiarach i kształtach. Z lewej strony od góry duży niebieski napis: Ferie, poniżej mniejszą czerwona czcionką napis : w bibliotece. Poniżej granatowe logo Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu. Poniżej czerwony napis:Zajęcia są bezpłatne, więcej informacji na stronie www.biblioteka.olkusz.pl. Z prawej strony od góry biegnące trzy granatowo- czerwone pegazy, poniżej niebieskie napisy: ZIMOWA WYPRAWA DO KRAINY BOGÓW I HEROSÓW, ZIMOWE ZABAWY Z KSIĄŻKĄ, WARSZTATY PROGRAMOWANIA: Po Kodzie do Kłębka, ROZUMIEM CO CZYTAM, BAJKOWE SOBOTY DLA RODZINY. Na samym środku na dole niebieski napis: Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod nr tel. 32 643 06 19. Zajęcia w rygorze sanitarnym.

W czasie ferii zimowych czeka na Was duża ilość darmowych warsztatów.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Plakat: poziomy biały prostokąt z brązowym napisami. Na samej górze na środku logo Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu, do logo dochodzą z boku dwie linie ciemno i jasnobrązowa. Poniżej brązowe napisy: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1 w ramach NPRCz 2.0.Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu uzyskała środki finansowe w wysokości 27030,00 zł. Biblioteka kupiła 1185 egz. nowości wydawniczych (książki drukowane).Zakupiono 704 egz. literatury pięknej dla dorosłych, 169 książek niebeletrystycznych oraz 273 egz. literatury pięknej dla dzieci i młodzieży i 39 egz. książek niebeletrystycznych dla dzieci i młodzieży. Książki przekazano do centrali przy ul. Nullo 29b oraz do filii. Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 Na dole biała belka z logotypami: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Ministra Kultury, Dziedzictw Narodowego i Sportu z tekstem: Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictw Narodowego i Sportu w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, oraz Biblioteki Narodowej. Cały plakat w kolorach brązu oprócz dolnej belki logotypowej.

Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet  1, Kierunek interwencji  1.1 w ramach NPRCz 2.0.

Biblioteczna apteczka: Książka cię uleczy, Mogę pomóc dziecku

Plakat, jako tło zdjęcie książek ustawionych w koło, książki są ustawione grzbietami do środka okręgu i są wszystkie lekko uchylone. Na środku półprzeźroczysty biały prostokąt z białą cienką ramką lekko oddaloną od prostokąta. Na tym prostokącie od góry wyśrodkowane napisy: brązowy wersalikami: Biblioteczna Apteczka, poniżej jasnobrązowy napis Książka Cię uleczy & Mogę pomóc dziecku, Na samym dole prostokąta w kolejności od lewej: serce z symbolem ekg, napis kolekcje biblioterapeutyczne i na końcu logo Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że dzieci, młodzież i dorośli nie potrafią  odnaleźć się w nowej, nieznanej dotąd rzeczywistości. W każdej grupie wiekowej nasiliły się lęki oraz negatywne emocje.

Styczniowe zajęcia Rozumiem, co czytam

Plakat promujący zajęcia Rozumiem, co czytam, na białym tle rozsypane kolorowe literki, na środku na białym tle tekst: Rozumiem, co czytam, 29 stycznia 2022r. o godz. 10.00 dla dzieci z klas 2-3 szkoły podstawowej, Na zajęcia obowiązują zapisy tel.: 32 643 06 19, Liczba miejsc ograniczona, Logo na górze nad napisami: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu,

Zapraszamy na  zajęcia dla uczniów klas II i III ze szkół podstawowych " Rozumiem, co czytam", warsztaty odbędą się 29 stycznia 2022r. o godz. 10.00.