Lato w Bibliotece

Plakat, biały prostokąt pionowy, od góry krawędzie z pomarańczowymi kleksami. Napisy na całym plakacie, od góry ciemnobrązowy III Olkuski Festiwal Literacki, jasno brązowy uMOCnieni literaturą(słowo moc- pomarańczowe i napisane wersalikami), poniżej na pomarańczowym pasku biały napis: Lato w Bibliotece. Poniżej napisy na zmianę : pomarańczowy poniedziałki, ciemnobrązowy: Wakacyjny Kuferek Inspiracji - od 11:00 dla dzieci 8-12 lat, pomarańczowy wtorki, ciemnobrązowy Wakacyjne zabawy z książką - od 11:00 dla dzieci 5-7 lat, pomarańczowy: środy, ciemnobrązowy: Wędrówki z legendą po Polsce - od 11:00 dla dzieci 8-12 lat, Na uczestników czeka Moc atrakcji (słowo moc- pomarańczowe), plastyczne warsztaty z recylkingu, warsztaty sensoryczne, cyrkowe, zabawy światłem, szaleni naukowcy, iluzja, bubble show, masy plastyczne i slime, warsztaty robienia biżuterii, drukowanie długopisami w 3D i wiele innych atrakcji. Z boku wymienionych atrakcji na pomarańczowym kleksie brązowy napis Letnia Biblioteka i biały startujemy 27 czerwca. Nad belką z logotypami czarny napis : Wstęp wolny! Wszystkie wydarzenia organizowane przez PiMBP są bezpłatne. Na samym dole : biała belka z logotypami, od góry czarny napis: Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Logotypy od lewej : Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu, Patronat medialny :Gazeta Olkuska, Przegląd Olkuski.

Zapraszamy dzieci do udziału w wakacyjnych zajęciach „Lato w Bibliotece” w ramach projektów: „Letnia Biblioteka” oraz „III Olkuski Festiwal Literacki – u(MOC)nieni literaturą”.

Informacja

 Uprzejmie informujemy, iż od 1 lipca 2022r. Filia w Gorenicach  ma nową siedzibę w Gorenicach przy ul. Leśna 1.

Otwarcie Strefy Bookcrossingu w Dolince

Plakat pionowy żółty, od góry czerwony napis 15 lipca (piątek ) godzina 17:00, czarny napis :plac zabaw w dolince. Poniżej grafika otwartej książki, na jej lewej stronie litera B ułożona z książek, z prawej strony czarny napis: Otwarcie strefy Bookcrosingu w dolince. Pod książką czarny napis : W programie : otwarcie pierwszego w Olkuszu plenerowego punktu wymiany książek, gry i zabawy dla całych rodzin. Na dole biała belka z logotypami od lewej : Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu, Dolinka Osiedle Młodych, SIMO, Wojciech Ozdoba dla Olkusza.

15 lipca  o godz.  17:00 wspólnie z  Zarządem Osiedla Młodych zapraszamy na uroczyste otwarcie Strefy Bookcrossingu w Dolince!

Wystawa Rwanda. Fotografie Andrzeja Kalinowskiego

Na zielonym tle plakatu zamieszczone zostało zdjęcie ciemnoskórej mieszkanki Rwandy ubranej w długą kolorową sukienkę. W ręku trzyma duży różnokolorowy parasol. W drugiej ręce trzyma torbę. Idzie leśną ścieżką. Za nią na zdjęciu widać drugą kobietę ubraną w biały sweter i czarną długą spódnicę. Obok fotografi po prawej stronie wdnieje duży niebieski napis Rwanda. Poniżej biały napis Fotografie Andrzeja Kalinowskiego. U dołu plakatu widoczne są loga Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, Instytucji Kultury Województwa Małopolskiego oraz logo Województwa Małopolskiego.

Zapraszamy do obejrzenia nowej wystawy fotograficznej eksponowanej w olkuskiej Bibliotece. Tematem wystawy jest Rwanda - jedno z najmniejszych i najbiedniejszych państw współczesnej Afryki przez lata targanych konfliktami plemiennymi.

Wakacyjne godziny pracy

Plakat poziomy, jako tło półki z książkami, na białym prostokącie brązowe napisy : Wakacyjne godziny otwarcia PIMBP w Olkuszu ul. Fr. Nullo 29A Lipiec sierpień, wypożyczalnie i czytelnie poniedziałek –sobota 8:00- 16:00, Mediateka 8:00- 15:30.

Przypominamy, że od 1 lipca do 31 sierpnia  jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do soboty od godziny 8.00 do godziny 16.00.

 

Informujemy, że filie PiMBP w Olkuszu w okresie wakacyjnym będą nieczynne w dniach:

 • Filia nr 2: 25.07 – 2.08.2022 r
 • Filia nr 5: 27.07 – 5.08. 2022 r.
 • Filia nr 3: 26.07 – 12.08. 2022 r.
 • Filia w Gorenicach: 25.07 – 8.08 2022r.
 • Filia w Osieku: 15.07 – 5.08. 2022 r.
 • Filia w Braciejówce: 18.07 – 3.08. 2022r.
 • Filia w Żuradzie: 18.08 – 26.08.2022 r.

 

Więcej informacji o dostępności Centrali i Filii

 

Serdecznie zapraszamy!

Wakacje z naturą – olkuski Eko Piknik

Zdjęcie wykonane na eko pikniku, na żółtym stoliku leżą: plastelina, klej, kredki i obrazki dzieci wykonane z fragmentów roślin. Widać też małe rączki dzieci. W lewym dolnym rogu znak wodny logo Powiatowej i miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

Ekologia inaczej niż zwykle! – taka idea przyświecała Eko Piknikowi, który w sobotę 25 czerwca 2022 r. zorganizowany został w Parku Rekreacyjno-Krajobrazowym „Silver Park” w Olkuszu przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Fundację Odzyskaj Środowisko i organizację odzysku AURAEKO wraz z Partnerami: Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Olkuszu.