Zapraszamy olkuskich Seniorów na kolejną edycję naszego "Treningu Pamięci". Zajęcia będą odbywały się codziennie od 7 do 11 października w godzinach od 8.00 do 9.00, w naszej pracowni multimedialnej "Medi@tece". Udział jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona. Zapisy: 32 643 06 19. Zapraszamy!

Smartfon stał się dla młodych ludzi narzędziem odzyskania ograniczonej w innych sferach wolności. Daje możliwość wyrażenia siebie i kontaktu ze światem. Jednocześnie jest to urządzenie, które gromadzi wiele osobistych informacji, ale może nas też ograniczać i kontrolować. Informacje zapisane w smartfonie trafiają do telefonu, a następnie w kolejne ręce na różne sposoby. Jakie informacje zbiera o nas nasz smartfon i komu może je udostępnić? W jaki sposób używanie tego urządzenia może wpływać na ograniczenie naszej prywatności? Jak możemy chronić swoją prywatność, korzystając ze smartfona?

Szanowni czytelnicy, już w październiku zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat wraz z rodzicami (opiekunami) do olkuskiej Biblioteki oraz filii. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do Biblioteki otrzyma Kartę Małego Czytelnika, na której będzie mogło gromadzić punkty (naklejki) a po zebraniu odpowiedniej ilości naklejek otrzyma książeczkę  dla siebie i rodzica wydaną przez Instytut Książki,  dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych. Punkty wydawane będą za każdą wizytę w Bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum dwóch książek z literatury dziecięcej.

 Jest kolejna bajka

W każdy piątek na naszej stronie internetowej, fb oraz na kanale youtube publikujemy dla Was „Bajkę na weekend” czyli materiał filmowy, w którym, olkuscy bibliotekarze czytają dla dzieci. Zapraszamy!

Zapraszamy do obejrzenia wystawy "Olkusz i ziemia olkuska podczas II wojny światowej" przygotowanej merytorycznie przez Jacka Sypienia, Mateusza Radomskiego i Konrada Kuliga, a opracowanej graficznie przez naszą Bibliotekę. Wystawę można oglądać na olkuskim Rynku, a jej wersję elektroniczną TUTAJ.

Zapraszamy do lektury sprawozdania z działaności naszej Biblioteki w okresie od stycznia do czerwca 2019r. CZYTAJ SPRAWOZDANIE

Przed budynkiem naszej Biblioteki można oglądać wystawę plenerową "Powstała by żyć", przygotowaną przez Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej Komisji Ścigania Zbrodni Przeciw Narodowi Polskiemu. ZAPRASZAMY

Przypominamy, że w wakacje jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku, do piątku od godziny 8.00 do godziny 16.00. Tutaj publikujemy pełną rozpiskę z godzinami pracy centrali oraz filii Biblioteki. KLIK

ZAPRASZAMY

Newsletter