Przed naszą biblioteką możecie oglądać wystawę plenerową "Wołyń 1943. Wołają z grobów, których nie ma". Autorami wystawy są: Agnieszka Gorczyca, Michał Ruczyński, Ewa Siemaszko i dr Marcin Stefaniak. Organizatorzy prezentacji wystawy: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie , Stowarzyszenie "Wspólnota Polska", @Towarzystwo Miłośników Wołynia i Polesia. POLECAMY!

Lubimy nowe technologie, lubimy być na bieżąco i lubimy dzielić się naszą wiedzą z dziećmi, młodzieżą i seniorami. Dlatego wykorzystujemy Medi@tekę do prowadzenia edukacyjnych warsztatów komputerowych. W trakcie trwania zajęć Medi@teka będzie nieczynna. W tym tygodniu zaplanowaliśmy zajęcia w następujących terminach:

23.05.2019 godz0. 09.00-10.30, 13.00-14.00

 

 

 Jest kolejna bajka

W każdy piątek na naszej stronie internetowej, fb oraz na kanale youtube publikujemy dla Was „Bajkę na weekend” czyli materiał filmowy, w którym, olkuscy bibliotekarze czytają dla dzieci. Zapraszamy!

Nasza Biblioteka otrzymała Statuetkę Teatralną 2019 przyznawaną przez Stowarzyszenie Teatralno-Literackie. Bardzo dziękujemy za docenienie naszej pracy i obiecujemy, że damy z siebie jeszcze więcej!💪💪💪Składamy również gratulacje wszystkim Laureatom!👏

Jak czytam w Wikipedii, Wojciech Tochman już w liceum, w 1987 roku debiutuje reportażem o szkolnej szatni w młodzieżowym tygodniku „Na przełaj”.  Zostaje reporterem w Gazecie Wyborczej i dostaje się pod skrzydła Hanny Krall. W telewizji prowadził program „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie” Założył fundację ITAKA, istniejącą do dziś, poszukując zaginionych. Wykładał w Polskiej Szkole Reportażu.

Jest już najnowszy raport Biblioteki Narodowej "Stan czytelnictwa w Polsce" opracowany na podstawie badania, zrealizowanego na przełomie listopada i grudnia 2018r. Polecamy lekturę! Czytaj!

 

Mamy dla Was bardzo interesującą wystawę: "V Batalion Strzelców Olkuskich" opracowaną merytorycznie przez Konrada Kuliga i Mateusza Radomskiego ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Olkusz, a zrealizowaną przez nas. Wystawę możecie oglądać w holu Biblioteki, lub jeśli wolicie, przygotowaliśmy dla Was również wersję online. Klikajcie tutaj: https://bit.ly/2HxOUAD ZAPRASZAMY

Książkowe ekspresje, to inspirowane utworami literackimi, bezpłatne, parateatralne warsztaty dla dzieci w wieku od 8 do 10 lat! Najbliższe spotkanie już 28 marca b.r. w centrali biblioteki (Olkusz, ul. Nullo 29b) o godz. 16.00. ZAPRASZAMY!

Newsletter