Po raz kolejny pokazaliście, że książki są dla Was bardzo ważne! Dziękujemy za wszystkie Wasze głosy oddane na zakup nowości 📚📚📚 i organizację spotkań autorskich 👨‍🦰👱‍♀️👱‍♂️👩‍🦳w Budżecie Obywatelskim Olkusza 2020. 💪💪💪

Zapraszamy Seniorów do udziału w nowych warsztatach "Nakręć się na film", podczas których spróbujemy nagrać i zmontować filmik, na wybrany przez Was temat. Będziemy pracować na Waszych zdjęciach, materiałach filmowych nakręconych podczas zajęć i na ogólnodostępnych grafikach. Wykorzystamy darmowy program do montażu. Zajęcia będą odbywały się w terminie od 4 do 8 listopada o godz. 8.00 w Medi@tece! Mamy jeszcze pięć wolnych miejsc. Zapisy: 32 643 06 19

Olga Tokarczuk z wykształcenia psycholog, po pierwszych opublikowanych utworach literackich, gdy one uzyskały jakąś popularność, zajęła się tylko pisaniem. Każda następna powieść, tylko utwierdza ją w przekonaniu, że to dobry wybór.
Książka „Bieguni” wydana po raz pierwszy w 2007 roku w Wydawnictwie Literackim, kusi ładną okładką i wiadomością, że za tę właśnie powieść Olga Tokarczuk dostała Nagrodę Literacką „Nike”

Pokolenie cyfrowe nieustannie dąży do pozostawania w kontakcie, a nowoczesne technologie ułatwiają ludziom dostęp do ogromu informacji. Smartfon, tablet czy podręczny laptop to dzisiaj nie tylko narzędzia pomocne w nauce i pracy, ale również urządzenia pozwalające na szybką komunikację czy rozrywkę.  

W naszej ofercie pojawiły się cztery nowe warsztaty dla Seniorów:

"Ćwiczenia umysłu dla seniorów":

  • trening pamięci,
  • trening szybkiego czytania,
  • trening koncentracji.

 

"Nakręć się na film"

Smartfon stał się dla młodych ludzi narzędziem odzyskania ograniczonej w innych sferach wolności. Daje możliwość wyrażenia siebie i kontaktu ze światem. Jednocześnie jest to urządzenie, które gromadzi wiele osobistych informacji, ale może nas też ograniczać i kontrolować. Informacje zapisane w smartfonie trafiają do telefonu, a następnie w kolejne ręce na różne sposoby. Jakie informacje zbiera o nas nasz smartfon i komu może je udostępnić? W jaki sposób używanie tego urządzenia może wpływać na ograniczenie naszej prywatności? Jak możemy chronić swoją prywatność, korzystając ze smartfona?

Szanowni czytelnicy, już w październiku zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat wraz z rodzicami (opiekunami) do olkuskiej Biblioteki oraz filii. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do Biblioteki otrzyma Kartę Małego Czytelnika, na której będzie mogło gromadzić punkty (naklejki) a po zebraniu odpowiedniej ilości naklejek otrzyma książeczkę  dla siebie i rodzica wydaną przez Instytut Książki,  dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych. Punkty wydawane będą za każdą wizytę w Bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum dwóch książek z literatury dziecięcej.

 

Jest kolejna bajka

W każdy piątek na naszej stronie internetowej, fb oraz na kanale youtube publikujemy dla Was „Bajkę na weekend” czyli materiał filmowy, w którym, olkuscy bibliotekarze czytają dla dzieci. Zapraszamy!

Newsletter