„Ocalić przyszłość” wystawa plakatów Inny Linyovej

Zdjęcie przedstawia wystawę umieszczoną na parterze PiMBP w Olkuszu. Sa to plakaty symboliczne o tematyce wojny na ukrainie.

Zapraszamy do oglądania  nowej ekspozycji prezentowanej w olkuskiej Bibliotece. Tym razem proponujemy wystawę  plakatów Inny Linyovej „Ocalić przyszłość”.

Spotkanie autorskie z Joanną Jax w olkuskiej Bibliotece

Zdjęcie w Sali prelekcyjnej na spotkaniu autorskim, grupa osób siedzi na krzesłach, przed nimi stoją 2 kobiety zwrócone w ich stronę. Za nimi ekran z wyświetlonym slajdem. W lewym dolnym rogu znak wodny i logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

30 maja 2023 r. czytelnicy olkuskiej Biblioteki mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z popularną autorką powieści historycznych Joanną Jax (właśc. Joanną Jakubczak).

„Po kodzie do kłębka” – kodowanie w Bibliotece w czerwcu

Plakat promujący warsztaty kodowania dla dzieci w Bibliotece. To duży prostokąt z tłem w kolorze niebiesko-pomarańczowym. Z lewej strony mamy dużą białą kulę, a na niej napisy: w niebieskim kolorze Po Kodzie Do Kłębka, w brązowym kolorze Warsztaty kodowania dla dzieci 7 – 8 lat, w niebieskim kolorze 24 czerwca 2023r. godz. 11.00, w brązowym kolorze-Na zajęcia obowiązują zapisy tel. 32 643 06 19. Z prawej strony znajduje się mały robot, składający się z różnokolorowych części.

24 czerwca 2023r. o godz. 11:00 zapraszamy dzieci w wieku 7 - 8 lat na warsztaty kodowania „Po kodzie do kłębka”.

Powiatowy Konkurs Fotograficzny „TRADYCJE GÓRNICZE ZIEMI OLKUSKIEJ W OBIEKTYWIE”

Grafika podzielona na dwie części, na jednej po lewej stronie zdjęcie wykonane w nocy, na drugiej po prawej stronie tekst: POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY TRADYCJE GÓRNICZE ZIEMI OLKUSKIEJ W OBIEKTYWIE KONKURS PRZEZNACZONY JEST DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU OLKUSKIEGO OD 9 DO 20 LAT Termin składania prac do 30 września 2023 r. Organizatorzy: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu Fundacja ZGH Bolesław w Bukownie. Poniżej logo ZGH Bolesław oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie Fotograficznym „TRADYCJE GÓRNICZE ZIEMI OLKUSKIEJ W OBIEKTYWIE”.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w czerwcu

Plakat, poziomy czarny prostokąt z lewej strony logo Dyskusyjnych Klubów Książki, z prawej strony napis: Zapraszamy na spotkanie 26 czerwca 2023 r. godz. 16.00.

Zapraszamy 26 czerwca 2023r. o godz. 16.00 na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Czytelni na pierwszym piętrze.

Spotkanie Klubu Miłośników Historii Olkusza w czerwcu

Plakat: - zapowiedź spotkania, prostokąt poziomy podzielony na dwie części, na górnej rycina średniowiecznego Olkusza i czarny tekst Klub Miłośników Historii Olkusza, dolna część jasno żółta i tekst na niej: 23 czerwca 2023 r. godz. 17.00, promocja najnowszego 28. nr półrocznika Ilcusiana poniżej czarny napis: pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Z prawej strony zdjęcie pierwszej strony czasopisma Ilcusiana w zielonym kolorze z ze zdjęciami.

23 czerwca 2023r. o godz. 17:00 w ramach Klubu Miłośników Historii Olkusza odbędzie się promocja najnowszego 28. numeru Ilcusiana.