Czerwcowe spotkanie Olkuskiego Klubu Pasjonatów Astronomii

Plakat promujący Olkuski Klub Pasjonatów Astronomii, duży prostokąt z tłem granatowym ,z lewej strony duży księżyc, z prawej strony ułożone w kolumnie cztery kwadraty, na pierwszym zdjęcie drogi mlecznej, na drugim zdjęcie ziemi widzianej z kosmosu, na trzecim satelita na tle kosmosu, na czwartym kilka planet na tle wschodzącego słońca, żółty  tekst na środku: Olkuski Klub Pasjonatów Astronomii, 14 czerwca  2022r. o godz. 16:30, logo : Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu, na samy dole napis : wstęp wolny.

14 czerwca 2022 r. o godz. 16.30 zapraszamy na  spotkanie Olkuskiego Klubu Pasjonatów Astronomii, które odbędzie się w naszej Bibliotece.

Klub Gier Planszowych w czerwcu

Plakat, poziomy prostokąt, na żółtym tle z lewej strony  czarny tekst : Klub Gier Planszowych dla dzieci i młodzieży 10-15 lat. Po prawej stornie : dwa pionki czerwony i niebieski oraz dwie białe kostki do gry z czarnymi kropkami. Na środku na samym dole kolorowy napis: Start 04 czerwca 13:00. Wstęp wolny.

4 czerwca o godz. 13:00 zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Gier Planszowych.

Spotkanie autorskie z Ewą Stadtmüller oraz Łukaszem Zabdyrem

Plakat poziomy z lewej strony zdjęcie autorki Ewy Stadtmüller (uśmiechnięta kobieta w czarnej bluzce, z pomarańczową chustką na szyi, trzyma w ręku pomarańczową różę). Podpis na zdjęciu :Fot. Marta Stefańczyk. Na białym tle napisy od góry: brązowy III Olkuski Festiwal literacki, poniżej pomarańczowo brązowy: uMocnieni Literaturą, poniżej brązowy: zapraszamy na spotkanie autorskie dzieci w wieku 8-11 lat z Ewą Stadtmuller Łukaszem Zabdyrem 6 czerwca 2022r o godz. 10:00 w olkuskiej Bibliotece. Na dole plakatu w obwodzie pomarańczowe kleksy.  Na białej belce logotypowej na samym dole logo od lewej: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu oraz Patronat medialny Gazeta Olkuska. Na górze belki z logotypami czarny napis Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zapraszamy 6 czerwca 2022 r. o godz. 10:00 na spotkanie autorskie z Ewą Stadtmüller oraz Łukaszem Zabdyrem.

Uczymy się czytać z Biblioteką w czerwcu/ Вчимося читати разом з бібліотекою

Plakat, poziomy jasno-niebieski  prostokąt, w tle górka usypana z drewnianych kolorowych sześciennych klocków, na każdym boku klocki mają kolorowe literki. W  lewym i prawym górnym rogu: Kolorowe literki ABC , poniżej różowa gwiazdka Na środku na żółtym pasku czarny napis: Uczymy się czytać z Biblioteką. Poniżej na różowym pasku czarny napis: Kreatywne warsztaty nauki czytania dla dzieci od 5 do 6 lat 04 czerwca 2022 r. godz. 11.00.

Zapraszamy dzieci w wieku 5 - 6 lat do udziału w  kreatywnych i bezpłatnych warsztatach z cyklu „Uczymy się czytać z Biblioteką”.

Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek

Plakat poziomy z lewej strony zdjęcie autorki Krystyna Mirek (uśmiechnięta kobieta siedząca przy stoiku z filiżanką kawy). Podpis na zdjęciu :Fot. Julia Jaracz. Na białym tle napisy od góry: brązowy III Olkuski Festiwal literacki, poniżej pomarańczowo brązowy: uMocnieni Literaturą, poniżej brązowy: zapraszamy na spotkanie autorskie z Krystyną Mirek 7 czerwca 2022r o godz. 18:00 w olkuskiej Bibliotece, poniżej pomarańczowy: spotkanie tłumaczone na PJM . Pod napisami czarny symbol dłoni tłumacza migowego. Na dole plakatu w obwodzie pomarańczowe kleksy.  Na białej belce logotypowej na samym dole logo od lewej: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu oraz Patronat medialny Gazeta Olkuska. Na górze belki z logotypami czarny napis Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zapraszamy 7 czerwca 2022 r. o godz. 18:00 na spotkanie autorskie z Krystyną Mirek.

III Olkuski Festiwal Literacki u(MOC)nieni Literaturą – inauguracja projektu

Plakat poziomy, podzielony na dwie części. Na części z lewej strony  w pomarańczowej ramce zdjęcie dwóch kobiet ubranych w ogrodniczki. Kobieta z lewej ma w ręku animowany saksofon, a druga animowaną wiolonczele. W lewym górnymi dolnym rogu prostokąta pomarańczowy, kleks. W prawej części plakatu na białym tle napisy od góry: brązowy III Olkuski Festiwal literacki, poniżej pomarańczowo brązowy: uMocnieni Literaturą, poniżej brązowy: zapraszamy do udziału w wydarzeniu „Cały Olkusz czyta dzieciom" na olkuskim rynku *27 maja 2022 r. 10:00 GŁOŚNE CZYTANIE "LOKOMOTYWY" J. TUWIMA 10:30 KONCERT ZESPOŁU SIOSTRY WAJS & STONOGA IMPREZY TOWARZYSZĄCE: prezentacja partnerskiej Szkoły Centrum Helen Doron w Olkuszu pokaz interaktywnych zajęć Matematyka MathRiders Olkusz Bajkowy Konkurs prowadzony przez olkuską Bibliotekę. Na dole plakatu powyżej belki logotypowej pomarańczowy kleks przez całą długość prawej części plakatu, na tym wzorze biały napis * w razie niepogody w MOK w Olkuszu . Na białej belce logotypowej logo od lewej: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu oraz Patronat medialny Gazeta Olkuska. Na górze belki z logotypami czarny napis Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

W piątek 27 maja 2022 r. o godzinie 10.00 zapraszamy dzieci do udziału w wydarzeniu „Cały Olkusz czyta dzieciom” –  imprezie plenerowej na olkuskim Rynku  (w razie niepogody w MOK w Olkuszu).