SPOTKANIE Z CYKLU MY Z OLKUSZA Z ZESPOŁEM TE DEUM
14 czerwiec 2024

14 czerwca 2024 roku zapraszamy Państwa na wyjątkowe wydarzenie. W ramach cyklu My z Olkusza w olkuskiej Bibliotece gościć będziemy zespół Te Deum. Podczas spotkania muzycy opowiedzą o swojej muzycznej drodze, a także najważniejszych osiągnięciach. Ale to nie wszystko! Będziemy mogli wysłuchać na żywo kilku utworów z repertuaru zespołu Te Deum. Serdecznie zapraszamy!

Bądźcie z nami. Początek spotkania o 17:30.

Wstęp wolny!

Te Deum to zespół tworzący muzykę chrześcijańską, powstały pod koniec 2016 roku przy parafii p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu, z inicjatywy i potrzeby serca młodych ludzi, którzy swym talentem i radością pragną dzielić się z innymi. Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów religijnych, uwielbieniowych, kolędowych, patriotycznych.

W 2018 roku z racji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zespół samodzielnie wydał pierwszą płytę „Te Deum Niepodległej” zawierającą pieśni i piosenki patriotyczne w nowych, czasem niespodziewanych aranżacjach a także autorski utwór, który otwiera album - „Elegię”.

W 2022 roku po trzech latach pracy nad kolejną płytą i zmaganiach z pandemią, zespołowi udaje się samodzielnie wydać drugą płytę „Laudamus” zawierającą uwielbieniowe pieśni a także dwa własne utwory.

We wrześniu 2022 roku zespół Te Deum  wybrał się po raz pierwszy na Ogólnopolski festiwal muzyki religijnej „Hosanna”, na którym to zdobywa główną nagrodę Grand Prix, a w marcu 2024 roku otrzymał Olkuską Nagrodę Artystyczną za całokształt twórczości.

MY Z OLKUSZA – to cykl spotkań z osobami, które pochodzą z Olkusza, bądź są ze Srebrnym Miastem związane i mają swoje niezwykłe pasje. Bohaterowie naszego cyklu opowiadają o sobie, swoich zainteresowaniach, doświadczeniach oraz  pomysłach na realizacje marzeń.

CO SŁYCHAĆ W BIBLIOTECE

czerwiec 2024