Międzynarodowa Akcja Czytanie na polanie
11 czerwiec 2024

11 czerwca o godzinie 10:00 zapraszamy na wyjątkowe, plenerowe wydarzenie. W tym roku olkuska Biblioteka weźmie udział w Międzynarodowej Akcji „Czytanie na polanie”, która wpisuje się także w założenia kampanii ,,Cała Polska czyta dzieciom". W tym dniu będą czekać na Was trzy strefy: Strefa Czytania, Strefa Zabaw oraz Bajkowy Konkurs.

W Strefie Czytania zagłębimy się w świat wyobraźni i przygody, czytając książkę „Wypożyczalnia skrzydeł. Opowieść o magii czytania" Iwony Pietrzak-Płachty - ambasadorki akcji. Dodatkowo, zachęcamy do przyniesienia własnych książek oraz poduszek bądź kocyków na których będziecie mogli usiąść! Nie zabraknie czasu na wylegiwanie się i czytanie własnej lektury.

Strefa Zabaw oraz Bajkowy Kącik, jak sama nazwa wskazuje - to mnóstwo zabawy z książką w roli głównej! Nie zabraknie bajkowych konkursów z nagrodami i integracyjnych zabaw ruchowych. Oprócz tego znajdziecie również kreatywny zakątek, gdzie dzieci będą mogły puścić wodzę fantazji i namalować farbami swoją ulubioną postać na specjalnym materiale zawieszonym między drzewami! Stworzymy tam również wspólnie żywe obrazy z dostępnych na polanie roślin.

Akcja przeznaczona jest dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych oraz młodzieży. Również w tym dniu, na polanie obok Biblioteki, odbędzie się Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki, wpisując się tym samym w akcję "Czytania na polanie".

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Patronat medialny: Gazeta Olkuska i Przegląd Olkuski.

Liczba miejsc jest ograniczona !

Zapisy pod numerem telefonu 32 643 06 19 wew. 23.

Serdecznie zapraszamy!

CO SŁYCHAĆ W BIBLIOTECE