Styczniowe spotkanie DKK

20 stycznia 2020 r. odbyło się pierwsze w nowym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym klubowicze omówili książkę Doroty Wodeckiej  "Polonez na polu minowym". To wyjątkowy zbiór 15 rozmów, które Dorota Wodecka przeprowadziła z polskimi pisarzami o Polsce, patriotyzmie, tożsamości narodowej oraz polskich wadach i zaletach.

Grudniowe spotkanie DKK

Zdjęcie przedstawia uczestników podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki

9 grudnia 2019 r. odbyło się kolejne a zarazem ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym omówiona została książka „Życie to jednak strata jest” Andrzeja Stasiuka i Doroty Wodeckiej.

Spotkanie z Marylą Ścibor-Marchocką autorką "Sprawiedliwych"

27 listopada 2019 r. czytelnicy olkuskiej Biblioteki mieli okazję spotkać się z Marylą Ścibor-Marchocką, autorką książki pt. „Sprawiedliwi. Rzecz o Ukraińcach ratujących Polaków w czasie rzezi wołyńskiej". Podczas spotkania autorka opowiedziała o swojej pracy nad książką oraz o rozmowach ze świadkami historii, dzięki którym mogła powstać publikacja. W dyskusji dotyczącej rzezi wołyńskiej wziął również udział dr Paweł Naleźniak, pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Krakowie. Spotkanie poprowadziła Roksana Szczypta-Szczęch - Główny specjalista Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Krakowie.

Noc w Bibliotece

„Niezwykła podróż "Lokomotywą" Pana Tuwima” - pod takim hasłem 31 maja 2019 r. odbyła się po raz dwunasty NOC W BIBLIOTECE. Wydarzenie, zorganizowane w ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, patronatem honorowym objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Laureaci VII edycji Konkursu Plastycznego "Mój dzień w Bibliotece"

W dniu 14 maja 2019 r. rozstrzygnięty został  Konkurs Plastyczny „Mój dzień w Bibliotece” – VII edycja. 

W konkursie wzięło udział 312 uczniów  z 16 olkuskich przedszkoli.

Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Miasta I Gminy Olkusz

Ferie w Bibliotece - podsumowanie

Ferie w bibliotece to świetny wybór! Przekonały się o tym dzieci, które wzięły udział w tegorocznych zajęciach zorganizowanych w olkuskiej Bibliotece w czasie zimowego  wypoczynku. W tym roku pod hasłem „Jestem bezpieczny, jestem skuteczny” codziennie odbywały się zajęcia i warsztaty edukacyjne dla dzieci w różnym wieku.