26 marca 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym klubowicze omówili powieść  "Cud" Ignacego Karpowicza.

Na kolejnym spotkaniu, na które  zapraszamy 23 kwietnia 2018 r. o godz. 16.00, omówiona zostanie książka „Nad Jeziorem Białym” Johna Borrella.

 

Książka Karpowicza to oryginalne połączenie szalonego pomysłu, niebanalnej fabuły, wnikliwej obserwacji i ciętego języka, ale też groteskowa i prześmiewcza opowieść o ludziach, którzy wbrew zdrowemu rozsądkowi, wbrew stylowi życia, w którym materia zdecydowanie dominuje nad duchem, liczą na boską ingerencję.

Głównym bohaterem książki jest  dwudziestokilkuletni Mikołaj, który w zwyczajny czerwcowy poranek ginie w wypadku. Po drodze do szpitalnej kostnicy okazuje się, że zwłoki mają 36,7 °C… Tak komentuje to lekarz: "po raz pierwszy w historii mamy do czynienia z chorym nieboszczykiem". I to właśnie wokół martwego, przewożonego z miejsca na miejsce Mikołaja rozwija się akcja powieści, a także zaczynają się dziać cuda, dziwy, zjawiska podejrzane, mistyczne, kuriozalne i osobliwe.

 

Newsletter