20 kwietnia 2017 r. w olkuskiej Bibliotece już po raz ósmy odbył się Turniej Dobrych Manier, będący podsumowaniem warsztatów edukacyjnych – „Bądź coolturalny” organizowanych przez Bibliotekę w ramach projektu Olkuska Akademia Dobrych Manier.

W konkursie udział wzięli uczniowie klas czwartych z olkuskich Szkół Podstawowych Nr 1, 4, 5 i 10 oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Integracyjnego Nr 1 w Olkuszu. Uczestnicy mieli do wykonania kilkanaście ciekawych i wymagających pomysłowości zadań. Ułożenie rymowanki o dobrym wychowaniu, zjedzenie banana na przyjęciu, znajomość przysłów związanych z savoir-vivre’m, zaprojektowanie przy użyciu tabletów  piktogramu zakazującego używania wulgaryzmów, prawidłowe
i estetyczne nakrycie stołu – to tylko niektóre z nich.
Tegorocznym Mistrzem Savoir-vivre’u została reprezentacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Integracyjnego Nr 1 w Olkuszu, w składzie: Patrycja Cyganek, Lena Polarz i Krzysztof Wolnik. Gratulujemy!
Laureaci Turnieju otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe
w Olkuszu oraz Urząd Miasta i Gminy Olkusz.
Głównym jurorem oceniającym drużyny była Pani Maria Bujas – Łukaszewska - szkoleniowiec z zasad savoir-vivre’u, etyki biznesu, elementów protokołu dyplomatycznego i wystąpień publicznych, stażystka Departamentu Protokołu Dyplomatycznego MSZ i Biura Obsługi Protokolarnej Wojewody Małopolskiego, specjalistka do spraw kulturalno-oświatowych Nordic House. W czasie swojej pracy pani Maria szkoliła polityków, dyplomatów, studentów i uczniów. Jest również aktorką i autorką artykułów publikowanych w wydawnictwach popularnonaukowych. Stworzyła program "Akademia Dobrych Manier", realizowany w szkołach od roku 2002 do chwili obecnej.
Dziękujemy nauczycielom za wspaniałe przygotowanie uczniów do konkursu. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za udział i życzymy, aby poznane w czasie warsztatów i turnieju zasady dobrego wychowania znalazły zastosowanie w życiu codziennym. Zobacz rymowanki z Turnieju.
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Olkuskiej Akademii Dobrych Manier już za rok!

Newsletter