New items
Zapisane w kartach
Ogień i krew. Cz. 1
Wyprawa
Wiedźmie opowieści
Diabeł w maszynie
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Zapraszamy

wolynpost.jpg

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie orazPowiatowa i M iejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu zapraszają na spotkanie z Marylą Ścibor-Marchocką promujące książkę "Sprawiedliwi. Rzecz o Ukraińcach ratujących Polaków w czasie rzezi wołyńskiej". W dyskusji udział weźmie dr Paweł Naleźniak, pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Krakowie, spotkanie poprowadzi Roksana Szczypta-Szczęch - Główny specjalista Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Krakowie.
Przed spotkaniem nastąpi otwarcie wystawy "Ukradzione dzieciństwo".
ZAPRASZAMY

Karta Małego Czytelnika

karta.jpg
Szanowni czytelnicy, już w październiku zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat wraz z rodzicami (opiekunami) do olkuskiej Biblioteki oraz filii. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do Biblioteki otrzyma Kartę Małego Czytelnika, na której będzie mogło gromadzić punkty (naklejki) a po zebraniu odpowiedniej ilości naklejek otrzyma książeczkę dla siebie i rodzica wydaną przez Instytut Książki, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych. Punkty wydawane będą za każdą wizytę w Bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum dwóch książek z literatury dziecięcej.
Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Broszura informacyjna przeznaczona dla rodziców przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w projekcie jest bezpłatny a liczba kart i książek ograniczona.
Kartę Małego Czytelnika dla dzieci będzie można odebrać od października 2019 r. w Bibliotece i jej filiach.