Miło nam poinformować, że olkuska Biblioteka, jako jedna z 70 bibliotek zakwalifikowała się do udziału w konkursie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwa Widnokrąg  -  „Eksperymentuj, odkrywaj, działaj. Bądź jak Maria!”.

Zadaniem uczestników konkursu jest przeprowadzenie ciekawych warsztatów dla dzieci inspirowanych książką „Idol. Maria Skłodowska-Curie” Justyny Styszyńskiej. Trzy biblioteki, które przygotują najciekawsze i najbardziej oryginalne relacje z zajęć zostaną nagrodzone zestawami książek Wydawnictwa Widnokrąg.

W związku z powyższym serdecznie zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych wraz z uczniami do udziału w warsztatach, będących połączeniem eksperymentów, znakomitej zabawy i sporej dawki wiedzy, zdobywanej podczas odkrywania zagadek otaczającego nas świata.