Zmieniamy się dla Państwa! Wyszukiwanie informacji w naszym bibliotecznym katalogu jeszcze nigdy nie było tak proste!

Od 14 stycznia 2017 r. Biblioteka funkcjonuje w nowej wersji oprogramowania bibliotecznego Sowa2SQL. Jest  to wersja oprogramowania zintegrowanego, obejmująca wszystkie procesy biblioteczne. Oprócz nowoczesnej podbudowy technicznej oprogramowania, istotnym elementem wymiany jest nowa wyszukiwarka dla użytkowników. Zapewnia nowe e-usługi (tzw. semantyczny katalog www z uproszczonym wyszukiwaniem, zdalny zapis czytelnika, dostęp do pełnotekstowych zasobów elektronicznych z poziomu katalogu i inne). Wzorem popularnych wyszukiwarek internetowych, wyszukiwarka zaproponowana przez Sowa2SQL pozwala szybko, sprawnie dotrzeć do poszukiwanych materiałów z możliwością poszukiwania zbiorów wśród tych, które są aktualnie dostępne do wypożyczenia.