Aby oczekiwanie na Boże Narodzenie upłynęło interesująco, kreatywnie i miło, przygotowaliśmy rozmaite warsztaty i prezentacje.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To wyjątkowy czas spędzany w gronie rodziny, pełen ciepła i pozytywnych emocji.  To również czas, kiedy konflikty odchodzą w zapomnienie, a wszyscy pragną pomagać innym. Ze Świętami Narodzenia Pańskiego związanych jest wiele zwyczajów i tradycji, które w Polsce są szczególnie pielęgnowane i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jak obchodzimy Boże Narodzenie w Polsce, a jak obchodzone są one w Unii Europejskiej? Odpowiedzi na te i inne pytania znaleźć mogą uczestnicy zajęć organizowanych po raz kolejny w olkuskiej Bibliotece.
Uczniowie przedszkoli i młodszych klas szkół podstawowych biorą udział w zajęciach organizowanych w ramach projektu „Święta polskie”, w czasie których dzieci poprzez różne zadania poznają tradycje i obrzędy związane ze świętami Bożego Narodzenia. Z kolei uczniowie starszych klas szkół podstawowych biorą udział w spotkaniach organizowanych w ramach projektów „Święta w Unii Europejskiej” oraz „Ocalić od zapomnienia”. Na zajęciach uczniowie, ucząc się szacunku dla odmienności kulturowej innych narodów,  poznają najciekawsze zwyczaje świąt Bożego Narodzenia w wybranych krajach Unii Europejskiej. Młodzież poznaje też bogactwo polskich bożonarodzeniowych tradycji i zwyczajów, które są częścią  wielkiego dziedzictwa polskiej kultury.
3 grudnia 2016 r., w ramach cyklicznych „Bajkowych sobót dla rodziny”,  odbyły się również kreatywne bożonarodzeniowe warsztaty, w czasie których dzieci wraz z rodzicami (opiekunami) wykonali własne ozdoby choinkowe.

Newsletter