19 listopada 2018 r., na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki, omówiony został znakomity reportaż Macieja Czarneckiego „Dzieci Norwegii. O państwie (nad)opiekuńczym”. "Dzieci Norwegii" to wyjątkowa książka wnikliwie opisująca działalność kontrowersyjnej instytucji Barnevernet; instytucji, która w Norwegii zabiera rodzicom dzieci i rozdziela rodziny.

Autor próbuje znaleźć przyczyny leżące u podstaw panicznego strachu rodziców przed Barneverntem, dogłębnie analizując schematy działania, motywy oraz skutki. Zwraca również uwagę jak dużą rolę ogrywają tutaj różnice kulturowe. To co w Polsce jest dopuszczalne lub przynajmniej akceptowalne społecznie w Norwegii jest odbierane zupełnie inaczej.
,,Dzieci Norwegii" to wspaniały reportaż. Obiektywnie i rzeczowo pokazujący najważniejsze i najistotniejsze fakty. Autor próbuje oswoić strach przed Barnevernetem. Książka może stać się cennym źródłem danych kulturowych i społecznych dla osób, które zastanawiają się nad emigracją do Norwegii.
Na kolejnym spotkaniu DKK 10 grudnia 2018 r. (o godz. 16.00) omówiony zostanie zbiór opowiadań „Moskwa Noir” pod red.  Julii Goumen i Natalii Smirnovej.