W sobotę 27 października 2018 r. w czytelni olkuskiej Biblioteki  odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/2019 Uniwersytetu Juniora w Olkuszu.
W czasie uroczystej gali mali studenci odebrali indeksy oraz wysłuchali  pasjonującego wykładu „Genetyka – tajemnice kodu DNA” przeplatanego efektownymi doświadczeniami. Zajęcia prowadził Przemysław Gąsiorek z Fabryki Kreatywności z Kęt.

Uniwersytet Juniora działa w Olkuszu od 2006 roku i prowadzony jest przez Centrum Helen Doron Olkusz. Od 2012 roku wykłady odbywają się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu, a od 2015 roku olkuska Biblioteka jest również partnerem i współorganizatorem przedsięwzięcia.
Wszystkim studentom Uniwersytetu Juniora oraz ich rodzicom  gratulujemy  i życzymy wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, zapału do nauki oraz radości w odkrywaniu tajemnic świata.