8 października 2018 r. w olkuskiej Bibliotece odbyły się warsztaty edukacyjne "Zaprogramuj się na czytanie - Ver 2.0". Wydarzenie odbyło się w ramach projektu OLKUSKA BIBLIOTEKA - FABRYKA CZYTELNICZYCH INSPIRACJI i dofinansowane zostało ze środków MKiDN.

Zajęcia prowadziły animatorki z „Meritum” - Stowarzyszenia Edukacji Pozaformalnej. W trakcie spotkania wykorzystane zostały technologie i zestawy klocków LEGO Mindstorms.
Podczas warsztatów uczestnicy zajęć przekonali się, że słowo pisane jest w naszym życiu niezwykle potrzebne, również w dobie nowych technologii - tabletów, komputerów i smartfonów.
Kreatywne warsztaty, wykorzystujące aktywizujące metody kształcenia, pozwoliły uczestnikom zajęć na ciekawe i efektywne spędzenie wolnego czasu.