W dniach 2 i 3 października 2018 r. w ramach projektu „OLKUSKA BIBLIOTEKA – FABRYKA CZYTELNICZYCH INSPIRACJI odbyły się „Warsztaty tworzenia ilustracji książkowych”, przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 do 9 lat.

Książkowa ilustracja pomaga dziecku zrozumieć świat przedstawiony w utworze literackim, ale też ułatwia małemu czytelnikowi wyobrażenie sobie znaczenie słów, zjawisk i faktów. Poza tym celem zajęć było także rozwinie wyobraźni i uzdolnień artystycznych dzieci.
Warsztaty prowadziła artystka plastyk Anna Płachecka-Śniadach.
Zajęcia obyły się w PiMBP w Olkuszu oraz w filii olkuskiej Biblioteki.
Warsztaty zostały dofinansowane ze środków MKiDN.

Anna Płachecka-Śniadach jest absolwentką Wydziału Ceramiki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W Gminnym Ośrodku Kultury prowadzi pracownię ceramiki. Jest autorką wielu prac ceramicznym i malarskich.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.