W dniach 1 i 2 października 2018 r. uczniowie olkuskich szkół: Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, Zespołu Szkół Nr 1 oraz Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu wzięli udział w  „Warsztatach kreatywnego pisania dla początkujących” prowadzonych w ramach  projektu "Olkuska Biblioteka - Fabryka Czytelniczych Inspiracji".

Spotkania miały na celu promowanie literatury „od kuchni”, a także były zachętą do tzw. creative reading – twórczego pisania nowych utworów w oparciu o znajomość szeroko pojętych dzieł literatury.
Zajęcia prowadził Łukasz Jarosz - poeta i muzyk. Laureat wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich, m.in. laureat Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej oraz dwukrotnie nominowany do Nagrody Literackiej „Nike”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.