10 września 2018 r. uczniowie klasy VIII a ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Olkuszu wzięli udział w LARP-ie - grze fabularnej inspirowanej literaturą fantasy pod hasłem „Turniej pojedynków magicznych”, prowadzonej przez Firmę  „W Trakcie Gry” z Wrocławia.

Zajęcia prowadzili aktorzy ubrani w przedstawiające postaci z książek kostiumy.  W czasie LARP- u młodzież wcieliła się w książkowych bohaterów, którzy nie tylko musieli zmagać się  z turniejowymi zadaniami, ale też rozwiązywać zagadki na podstawie fragmentów z wybranych utworów literackich.
Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu OLKUSKA BIBLIOTEKA – FABRYKA CZYTELNICZYCH INSPIRACJI, realizowanego w 2018 r. przez olkuską Bibliotekę w partnerstwie z Księgarnią Marka Turleja w Olkuszu.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.