Do końca sierpnia w holu PiMBP w Olkuszu prezentowane są wystawy fotograficzne "Peru" Andrzeja Kalinowskiego i "Gospodarka leśna" (prace konkursowe).

Pierwsza z ekspozycji nosi tytuł „Gospodarka leśna”. Na wystawie są prezentowane najlepsze prace konkursowe VI Małopolskiego Konkursu Fotograficznego, a także zdjęcia fotografujących leśników. Na fotografiach nadesłanych na konkurs znalazły się motywy związane z ochroną lasu i ochroną przyrody, obiekty infrastruktury leśnej, artystyczne ujęcia surowca doskonałego, jakim jest drewno i obrazy jego pozyskania.

Druga wystawa to „Peru”. Autorem zdjęć jest Andrzej Kalinowski, z zawodu elektronik, z zamiłowania fotograf i podróżnik. Fotografie prezentowane na wystawie pozwalają poczuć klimat i atmosferę Ameryki Południowej. Większość zdjęć była robiona z jadącego autobusu, pociągu bądź samolotu, dzięki czemu oglądając wystawę możemy poczuć się jak podróżnik przemierzający niezmierzone kilometry przestrzeni kolorowych krajobrazów.

Wystawy udostępnione przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie można oglądać do końca sierpnia w godzinach otwarcia Biblioteki.