Ferie spędzane w mieście mogą być wspaniałą przygodą! Przekonały się o tym dzieci, które wzięły udział w zajęciach organizowanych przez Bibliotekę w ramach projektu „Pirackie ferie w Bibliotece”. W zajęciach i warsztatach organizowanych codziennie dla różnych grup wiekowych wzięło udział ponad 320 osób.

W poniedziałki i wtorki najmłodsi czytelnicy olkuskiej biblioteki (od 5 do 7 lat) wzięli udział w  zajęciach „Pirackie poniedziałki z angielskim” oraz „Pirackie zabawy dla najmłodszych”.
We wtorki młodzież w wieku od 10 do 13 lat uczyła się programowania i kodowania, biorąc udział w  warsztatach organizowanych w ramach „Lokalnego Klubu Kodowania”.
W środy, czwartki i w piątki z kolei dzieci (od 8 do 12 lat) wzięły udział w kreatywnych warsztatach pod hasłem „Pirackie ferie w Bibliotece” . Uczestnicy zajęć m.in. poznali zwyczaje piratów, tajemnice mórz i oceanów oraz budowali pirackie okręty.
Podsumowaniem „Pirackich ferii w Bibliotece” była gra terenowa -  POSZUKIWANIE PIRACKIEGO SKARBU.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom „Pirackich ferii w Bibliotece” za bardzo liczny udział w spotkaniach i zapraszamy do Biblioteki!
Feryjne zajęcia dla dzieci zorganizowały również filie olkuskiej Biblioteki: w Gorenicach i w Osieku. Dzieci wzięły udział w zajęciach inspirowanych literaturą dla dzieci i młodzieży.